Jordan Mein chce wrócić do walk

ufc.com
ufc.com

Po roku sportowej emerytury 26-latek planuje powrót do oktagonu.

Ponad rok temu i miesiąc po ostatniej walce Jordanem Mein (29-10, 3-2 w UFC) zapowiedział, że z powodu wypalenia kończy karierę zawodnika MMA.

W rozmowie z Arielem Helwanim z MMAFighting ojciec zawodnika, Lee Mein potwierdził, że Jordan chce wrócić do walk.

Jestem szczęśliwy z tego powodu, że on znowu lubi trenować i chce walczyć. Czuję, że jest teraz jednym z najlepszych.

Tak długo jak go to cieszy i czuje się zdrowy, będę go wspierał i pomagał w każdy możliwy sposób.

Dodatkowo w rozmowie z Jamesem Lynchem Lee powiedział, że jego syn nadal ma ważny kontrakt z UFC i czeka na pozwolenie od USADA na walkę. Jordan chciałby zawalczyć już w październiku, ale procedury sprawią, że w tym roku jeszcze nie wejdzie do klatki największej organizacji MMA na świecie.

Young Gun urodził się w październiku 1989r. a pierwszy zawodowy pojedynek stoczył w czerwcu 2006r., jego przeciwnikiem był Rory MacDonald, który poddał Jordana w piątej minucie walki. W 2011r. dzierżący rekord 23-7 Mein został zakontraktowany przez organizację Strikeforce w oktagonie której stoczył 3 walki, w pierwszej znokautował Evangelistę Santosa, następnie na punkty uległ Tyronowi Woodleyowi i pokonał Tylera Stinsona. W 2013r. dołączył do grona zawodników największej organizacji MMA na świecie, w UFC stoczył 5 walk: z Danem Millerem (wygrana przez TKO), Mattem Brownem (przegrana przez TKO), Hernanim Perpetuo (wygrana na punkty), Mikem Pylem (wygrana przez TKO) i Thiago Alvesem (przegrana przez TKO).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *