Invicta FC wprowadza badania antydopingowe

Organizacja kobiecego MMA Invicta FC wraz z kolejną galą wprowadzi badania i testy na obecność niedozwolonych środków dopingujących.

Informacje te potwierdziła dla MMA Junkie pani prezydent organizacji Shannon Knapp. Badaniami zajmie się niezależna firma przy współudziale Urzędu Lekkoatletyki Missouri. Losowe testy będą robione przed walkami. Invicta FC ma obecnie oferty współpracy z kilku niezależnych agencji i ma nadzieje ogłosić wybór tej jednej pod koniec tygodnia.

Knapp powiedziała, że zawodniczki zostały poinformowane o tej decyzji pod koniec stycznia i wszystko jest robione tak aby pojedynki były rozgrywane według zasady fair play bez udziału dopingu.

Informacja ta pojawiła się zaraz po tym jak Cristiane „Cyborg” Santos (10-1) podpisała kontrakt z tą organizacją. Santos wraca do akcji po rocznym  zawieszeniu właśnie za stosowanie dopingu. Na kolejnej gali zmierzy się z Ediane „India” Gomes (10-2)

Gala Invicta FC 5 odbędzie się w Ameristar Casino Hotel w Kansas City 5 kwietnia.

2 thoughts on “Invicta FC wprowadza badania antydopingowe

  1. Czyli Santos szybko za poradą jakiegoś lekarza zgłosi rozpoczęcie terapii TRT z powodu niskiego poziomu teścia. Przecież ona bardziej od towaru uzależniona (moim zdaniem) niż Reem, Sonnen I Barnett razem wzięci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *