GSP waży 200 funtów, ale jeśli wróci do MMA, to do wagi półśredniej

Trener Georgesa St-Pierre zamieścił ostatnio fotkę z pierwszego treningu MMA od czasu operacji GSP. Rozbudziło to oczywiście spekulacje, że były mistrz wagi półśredniej UFC wraca do octagonu.

Sam zainteresowany twierdzi, że to część rehabilitacji. Od czasu operacji ACL przerzuca ciężary na siłowni i trenuje gimnastycznie. W rezultacie, były mistrz wagi 170 funtów (ok. 77 kg) waży obecnie blisko 200 funtów (ok. 91 kg).

„Taki duży jeszcze nie byłem. Z powodu rehabilitacji nie mogłem brać udziału w treningach MMA. Robiłem za to dużo treningów kondycyjnych połączonych z gimnastyką. Złapałem sporo masy mięśniowej. W życiu nie byłem taki ciężki, ważę ze 200 funtów. Zazwyczaj poza walkami ważyłem około 188 funtów, a teraz mam 200. Ale nawet jeśli bym się decydował na powrót, to do wagi półśredniej. Goście w mojej kategorii wagowej ważą na co dzień koło 200 funtów. Gdy walczyłem, na tle kategorii byłem mały. Wyglądam na dużego, bo mam duży zasięg, ale na tle elity wagi półśredniej, byłem lekki.”

Cóż, nabieranie wagi po kontuzji i operacji to dość częste zjawisko. Zatem fakt, że GSP ma teraz warunki do walki w wadze średniej, nie znaczy że zamierza po ewentualnym powrocie walczyć w 185. Wręcz przeciwnie – nowa masa mięśniowa pozwoli mu być jeszcze lepszym w kategorii, w której królował tyle lat.

Czy oświadczenie, które UFC ma wygłosić 17 listopada, będzie dotyczyło powrotu mistrza?

8 thoughts on “GSP waży 200 funtów, ale jeśli wróci do MMA, to do wagi półśredniej

  1. takie zbijanie z tylu kg to normalna sprawa na walke po za okresem startów zawodnicy w szczegolnosci ufc zbijaja minimum z dyche np Jon Jones po za stratem wazy 101 kg a zbija do 93 kg Gsp z 86 do 77 kg teraz bedzie mial troche wiecej do zejscia wiadomo ze zbijanie wagi zalezy indywidualnie od danego zawodnika u nas Mamed kiedys gadał ze normalnie wazy 89 kg czyli tylko 5 kg zbija roznie bywa z ta wagą ale to jest wiadome ze jesli np zawodnik wazy te 91 kg a zbija do 77 to bedzie wyglądał zajebiscie

  2. 200 funtów to dużo? Większość kolesi w UFC ze 170 zbija od około 200, czasami więcej (skrajny przypadek, tzn. Rumble Johnson zbijał z ok. 225-230 i zresztą nie zawsze mu wychodziło). Na 185 schodzą z 215-225, jak nie więcej. Nawet w Polsce zawodnicy zrzucają do 10 kg (22 funty) na PLMMA/KSW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *