Georges St-Pierre ma ogłosić w przyszłym tygodniu ważną informację

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images
Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Czyżbyśmy mieli doczekać się w końcu konkretów dotyczących długo oczekiwanej walki Georgesa St-Pierre lub nazwiska rywala?

Były mistrz UFC rozmawiał z serwisem RDS i powiedział, że w przyszłym tygodniu ogłosi coś ważnego:

Informacji o powrocie GSP było już tak dużo, że ciężko jest to wszystko spamiętać podobnie jak nazwiska potencjalnych przeciwników. W ostatnim czasie Kanadyjczyk mówił nawet, że jest zainteresowany walką z mistrzem wagi piórkowej Conorem McGregorem. Wiemy już, że do tego pojedynku nie dojdzie, ponieważ McGregor ma zaplanowaną walkę z mistrzem wagi lekkiej Eddie Alvarezem na gali UFC 205.

Innym kandydatem był aktualny mistrz wagi półśredniej Tyron Woodley, który również chciał zmierzyć się z GSP. Ta walka również jest mało prawdopodobna gdyż Woodley będzie bronił tytułu przed Stephenem Thompsonem również na UFC 205 w Nowym Jorku.

Mistrz wagi średniej Michael Bisping również wyrażał chęć stoczenia walki z Kanadyjczykiem i twierdził, że jest gotowy na walkę na UFC 206. Bisping będzie musiał jednak najpierw obronić tytuł przed Danem Hendersonem na najbliższej gali UFC 204.

Pozostaje jeszcze jeden zawodnik i bardzo prawdopodobne jest, że Georges St-Pierre może z nim zawalczyć. Chodzi oczywiście o Nicka Diaza, który został już dopuszczony do rywalizacji. Oznaczałoby to pojedynek rewanżowy za ich pierwszą walkę w marcu 2013 roku na gali UFC 158, którą przez jednogłośną decyzję wygrał GSP.

Dla Nicka Diaza byłby to powrót po zawieszeniu za wpadkę na testach, które wykazały obecność marihuany. Ostatnią walkę stoczył w styczniu 2015 roku przegrywając przez decyzję z Andersonem Silva na UFC 183. Ze względu na to, że obaj oblali testy antydopingowe wynik walki zmieniono na nierozstrzygniętą.

Domyślacie się czego może dotyczyć to, co Georges St-Pierre będzie chciał nam ogłosić? Jak podoba się Wam pomysł rewanżu z Nickiem Diazem?

3 thoughts on “Georges St-Pierre ma ogłosić w przyszłym tygodniu ważną informację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *