Fedor: „Kobiety powinny wychowywać dzieci, a nie walczyć w MMA”

Były hegemon PRIDE FC, Fedor Emelianenko, nie jest pierwszym przedstawicielem płci męskiej opowiadającym się przeciwko walkom kobiet w MMA.

„Szanuję dziewczyny, które bronią barw kraju na Igrzyskach Olimpijskich w zapasach, w boksie. Ale nie popieram kobiecego MMA. Kobieta powinna zajmować się domem, wychowywać dzieci i być kobieca. Jest dużo sportów, które w tym pomagają, MMA na pewno do nich nie należy.”

Fedor nie jest fanem kobiecego MMA i woli, gdy kobieta zajmuje się innymi kobiecymi sportami: zapasami czy boksem 😉 Ale już kombinacja tych dwóch jest niedopuszczalna. Oczywiście, mają one stanowić dodatek do zajęć związanych z zajmowaniem się domem czy wychowywaniem dzieci. W sumie słowa Rosjanina wychowanego w konserwatywnym środowisku nie powinny nikogo dziwić, niemniej czekamy na reakcję wielkiej fanki Fedora, mistrzyni wagi koguciej UFC – Rondy Rousey 😉

18 thoughts on “Fedor: „Kobiety powinny wychowywać dzieci, a nie walczyć w MMA”

 1. Ja również nie jestem fanem kobiecego MMA – wyjątek Krysia Cyborg. Zdecydowanie wolę oglądać tańczące niż walczące, zakrwawione i porozbijane niemalże jak po wypadkach samochodowych kobiety. Moim zdaniem w ringu-oktagonie kobieta traci swoją kobiecość i na siłę chce dorównać samcom, ale brak testosteronu zawsze będzie powodował, że nigdy nie będą lepsze w sporcie od facetów-samców. Oczywiście dla wielu niektóre kobiety (wyjątki) dają świetne walki i spełniają się w tym, jednakże uważam, że MMA to stricte męski sport. Takie jest moje zdanie.

 2. TurboNitro pisze:
  czwartek, Czerwiec 5, 2014 o 15:57 (Cytuj)
  Czy ktoś może mi wytłumaczyć jego logikę- kobiece zapasy- OK, kobiecy boks- OK, ale MMA już nie. Dlaczego? W MMA na pewno mniej oberwiesz niż w boksie.
  Jakim cudem w MMA oberwiesz mniej niż w boksie skoro oprócz pięści można używać łokci, kolan, goleni, stóp, rzutów, chwytów, dźwigni.
  Sam jestem przeciwnikiem kobiecego MMA.
  Najlepsze zawodniczki w niczym nie dorównują najlepszym zawodnikom w swoich kategoriach wagowych (wliczając w to tępą Rowdy i męskiego Krysię)

 3. A co do logiki Fiodora to powiedział, że szanuje (a nie lubi) jak reprezentują kraj (a nie Siebie) na igrzyskach olimpijskich (a nie na jakiś galach) i że jest wiele sportów pomagających uwydatnić kobiecość, a MMA pozbawia jej definitywnie.

 4. a babki wolą oglądać facetów tańczących w oliwie niż tarzających się we krwi, to żaden argument co piszecie

  ogląda się to co chce, simple. jeśli jesteście przeciw, to tutaj protest nic nie wskóra 🙂

 5. Skąd się wzięło to wszystko że kobieta chce dorównać facetowi ? Kobieta w wojsku i to nie jako pielęgniarka, Kobieta w MMA jak uderza łokciami i cała krwawi no kobiece to jak cholera. Utwierdziła się moda że kobieta może być tak dobra a nawet lepsza od faceta już niedługo zaczną mówić że kulturyści mogą rywalizować z kobietami i na MR Olympia wygra kobieta 😀 Tak wiem przegiąłem 😀

 6. Kobiety jeśli chcą to robić niech robią i szanuje ich pasje. Idąc tokiem myślenia większości z Was kobieta w życiu nie powinna wyjść z jaskini, a facet do tej pory biegałby z dzidą za dzikimi. Może nie jest to esencją kobiecości, ale do k… nędzy przestańmy Panie traktować jako maszynki do robienia dzieci. Dla mnie prawdziwa kobieta ma charakter jak byle kretyn ją spróbuje delikatnie zaczepić, ona obije mu ryj, jednocześnie będzie kochającą matka z pasją, która też zatańczy dla swojego faceta 😉

 7. Chyba się Fedor za dużo Adamka nasłuchał 😀 Nie wiem, po co się wtrącać do czyjegoś życia, jeśli ktoś chce walczyć w mma, boksie, muay thai, zapasach czy w czymkolwiek innym, to niech to robi, bez względu na płeć. Mnie wychowywał i ojciec i matka, i na dobre mi wyszło, gdyby ojciec byłby wiecznie nieobecny, tak jak życzyłby sobie Fedor (bo przecież kobieta jest od wychowywania), to na pewno nie byłbym tak ukształtowanym człowiekiem, jakim jestem. Inna sprawa, że praca domowa kobiet nie wiadomo z jakich względów uważana jest (i wynagradzana) w sposób skandalicznie niski – mimo że jest to fizyczny za****rdol na pełen etat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *