Dustin Poirier o sugerowanej walce z Tonym Fergusonem

mmajunkie.usatoday.com

Dustin Poirier zareagował na wpis reportera ESPN Ariela Helwaniego, który zasugerował, że walka z Tonym Fergusonem może być kolejnym pojedynkiem dla Poiriera.

Dustin Poirier pokonał Dana Hookera w głównym pojedynku gali w UFC Apex Center w Las Vegas w jednej z najlepszych walk roku. Obydwaj zawodnicy stoczyli intensywny pojedynek przez 25 minut, dając z siebie wszystko. Mimo, że Hooker włożył wiele wysiłku w pokonanie Poiriera, „Diament” był tej nocy lepszy i zwyciężył przez jednogłośną decyzję (48-47, 48-47, 48-46).

Po tym pojedynku fani i media zastanawiały się już, z kim Poirier może walczyć w kolejnym swoim pojedynku. Jeden z zawodników, którego nazwisko zostało wymienione, to Tony Ferguson, były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC, który ma za sobą porażkę przez TKO w piątej rundzie z Justinem Gaethje na UFC 249. Choć Ferguson przegrał tę walkę, pozostaje w pierwszej trójce dywizji lekkiej i jest o jedną pozycję wyżej od Poiriera w rankingu UFC.

Po tym, jak Ariel Helwani wymienił Fergusona jako możliwego przeciwnika dla Poiriera, Dustin szybko i krótko odpowiedział na komentarz na swoim Twitterze.

„Cholera! Daj mi odpocząć, brachu!!!!”

Nie ma wątpliwości, że pojedynek Poirier vs. Ferguson byłby bardzo ekscytującą walką. Obydwaj zawodnicy są jednymi z najlepszych zawodników wagi lekkiej, a ich styl walki jest bardzo efektowny. Biorąc również pod uwagę ich pozycje w rankingu, ta walka miałaby sens.

W związku z tym, że mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov zmierzy się z tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje na wrześniowej gali UFC 253, walka pomiędzy Poirierem a Fergusonem mogłaby wyznaczyć kolejnego pretendenta do pojedynku o pas. Oczywiście sytuacja mogłaby się zmienić gdyby były podwójny mistrz Conor McGregor zdecydowałby się wrócić z emerytury, aby zmierzyć się w rewanżu z Nurmagoomedovem. Jest również taka możliwość, że McGregor po obejrzeniu walki Poiriera z Hookerem będzie chciał wrócić do Oktagonu na walkę z Dustinem. Gdyby McGregor chciał rewanżu z Poirierem, być może UFC też byłoby zainteresowane tą walką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *