Dustin Poirier i Anthony Pettis zmierzą się na gali UFC Fight Night 120

UFC ogłosiło, że były mistrz wagi lekkiej Anthony Pettis stanie do pojedynku z Dustinem Poirierem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 120, która zaplanowana jest na 11 listopada w Norfolk.

Anthony Pettis (20-6 MMA, 7-5 UFC) wyzywał Dustina Poiriera (21-5 MMA, 13-4 UFC) do pojedynku i jak widać jego życzenie się spełniło. Walka została po raz pierwszy ogłoszona w zeszłym miesiącu przez wieloletniego trenera Pettisa.

Showtime zajmujący #13 pozycję w rankingu wagi lekkiej miał w ostatnim czasie zmienne szczęście dzieląc walki na wygrane i przegrane. Po wyczerpanym szczęściu w wadze lekkiej Pettis zdecydował się przejść do kategorii piórkowej w marcu 2015 r. Od tamtej opory Anthony stoczył dwie walki z których wygrał jedną z Charlesem Oliveirą, a drugą przegrał z aktualnym mistrzem Maxem Holloway’em. Po tej porażce Pettis ponownie wrócił do dywizji lekkiej i w ostatniej walce pokonał Jima Millera.

Dustin Poirier zajmuje aktualnie #8 pozycję w rankingu wagi lekkiej i w ostatniej walce w marcu na gali UFC 211 zmierzył się z byłym mistrzem Eddie Alvarezem. Walka ta zakończyła się jednak w kontrowersyjny sposób po tym jak Alvarez uderzył Poiriera nielegalnymi ciosami kolanami w głowę. Pojedynek został uznany jako nierozstrzygnięty. Wcześniej The Diamond uległ w walce z Michaelem Johnsonem i pokonał Jima Millera.

UFC Fight Night 120 będzie dla Poiriera drugą galą w której wystąpi w walce wieczoru. W maju 2012 r. wystąpił na gali UFC on FUEL 3 na której przegrał przez poddanie w czwartej rundzie w starciu z Chan Sung Jungiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *