Derrick Lewis traktuje walkę z Fabricio Werdumem jak pojedynek mistrzowski

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zawodnik wagi ciężkiej UFC Derrick Lewis chce zrobić wszystko co w jego mocy, aby zaprezentować się jak najlepiej w walce przeciwko byłemu mistrzowi Fabricio Werdumowi.

Obaj zawodnicy staną do walki w głównej karcie na gali UFC 216, która odbędzie się 7 października w T-Mobile Arena w Las Vegas. Głównym pojedynkiem wieczoru będzie walka o tymczasowy tytuł wagi lekkiej między Tonym Fergusonem i Kevin Lee.

Podczas ostatniego występu w MMAJunkie Radio, The Black Beast powiedział, że traktuje walkę z Werdumem bardzo poważnie.

„Czuję jakby to była walka o mistrzostwo. To dlatego, że Werdum był mistrzem dwa lata temu i w zasadzie to jest dla mnie taka mini walka o mistrzostwo, więc potraktuję ją jakby była o te mistrzostwo.”

Jak zawsze, Lewis wyraził swoją pewność w jego siłę ciosów i wierzy, że doprowadzi go to do zwycięstwa. Jednocześnie ostrzegł Werduma, by ten nie próbował wciągać go do gardy, ponieważ może się to skończyć dla Brazylijczyka ciężkim nokautem.

„Wierzę, że jeśli moja kondycja będzie odpowiednia do tej walki, a wiem, że będzie — po prostu słucham moich trenerów i obserwuję jak układam rękę za każdym razem, gdy trafiam na górę lub na jakąkolwiek inną pozycję. Wierzę, że to może być kwestia tylko jednego ciosu. Nawet jeśli on spróbuje zagrać tą bzdurną gardą. Jeśli będzie próbował tego gównianego wciągania w gardę, wtedy zobaczy, że zostanie znokautowany.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *