Deiveson Figueiredo obronił tytuł w pięknym stylu kończąc przed czasem Alexa Pereza na UFC 255

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Pierwsza obrona tytułu mistrza wagi muszej przez Deivesona Figueiredo była udana i zakończyła się przed czasem w starciu z Alexem Perezem w walce wieczoru gali UFC 255.

Na gali UFC 255 w UFC Apex w Las Vegas mistrz wagi muszej Deiveson Figueiredo (20-1 MMA, 9-1 UFC) zmierzył się z Alexem Perezem (24-6 MMA, 6-2 UFC) w walc wieczoru, kończąc go przed czasem dzięki czemu zachował mistrzowski pas.

Na początku walki Figueiredo i Perez wymienili się mocnymi uderzeniami i kopnięciami w stójce. Kiedy Perez wychwycił nogę Figueiredo po kopnięciu i zepchnął go pod siatkę, mistrz sprytnie skręcił się po nogę rywala. Kiedy Perez wybronił się ze skrętówki, natychmiast wszedł za plecy mistrza, ale Figueiredo przytomnie odwrócił pozycję i złapał Pereza w gilotynę z której nie było ucieczki. Perez był zmuszony do odklepania.

Deiveson Figueiredo pokonał Alexa Pereza przez poddanie (gilotyna) – runda 1, 1:57

W swojej pierwszej obronie tytułu, Figueiredo powiększył swoją zwycięską serię do pięciu wygranych walk. W trakcie 10 walk w UFC, Figueiredo kończył siedem przed czasem, w tym przez poddanie w walce o wolny tytuł z Josephem Benavidezem w lipcu.

Przegrana Pereza zakończyła serię trzech zwycięstw. Poprzednia porażka przyszła po TKO w pierwszej rundzie w walce z Josephem Benavidezem w listopadzie 2018 roku.

Perez nie był pierwotnie zestawiany przeciwko Figueiredo. Figueiredo miał zmierzyć się z byłym mistrzem wagi koguciej Codym Garbrandtem. Jednak Garbrandt wycofał się z walki w październiku z powodu problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *