Daniel Cormier: Zakończę karierę przed 20 marca 2019r.

Yahoo Sports

Mistrz wagi półciężkiej podał datę zakończenia swojej kariery.

W sobotę Daniel Cormier (20-1 1 NC, 9-1 1 NC w UFC) obronił pas wagi półciężkiej pokonując w co-main evencie gali UFC 220 Volkana Oezdemira (15-2, 3-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) a w dniu dzisiejszym 38-latek był gościem programu The MMA Hour, w którym … podał datę zakończenia swojej kariery.

Od marca pozostanie mi maksymalnie 12 miesięcy. Mam zamiar zakończyć karierę przed 20 marca 2019. Nie będę już więcej walczył.

Podana data nie jest przypadkowa, wtedy Daniel ukończy 40 lat.

Mam zamiar zakończyć w wieku 40 lat, nie wrócę. Nie będzie skakania dookoła lub gadania, że skończyłem dopóki nie otrzymam odpowiedniej walki. To będzie koniec. Nie mam zamiaru tego więcej robić. Od czasu do czasu powtarzam, że miałem wspaniałe życie w sporcie, kochałem każdy jego moment. Moja rodzina koncentruje się wokół sportu. Nie tylko rodzina, Selena i dzieci, ale także moja mam i mój tata. Byłem centrum sportowego wszechświata dla całej mojej rodziny przez naprawdę, naprawdę długi czas i nadszedł czas by być małym Danielem i Marquitą. Nadszedł czas na nich by byli centrum naszych zawodów sportowych i po prostu chcę być jednym z tych szalonych tatusiów, którzy krzyczą przy linii bocznej, wariują i po prostu chwalą się dziećmi.

Póki co nie wiadomo kiedy Cormier stoczy kolejną walkę w obronie mistrzostwa kategorii półciężkiej, obecnie DC musi poradzić sobie z kontuzją kciuka, którą doznał podczas rywalizacji z Oezdemirem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *