Daniel Cormier ma rozwiązanie dla Stipe Miocica, aby ten wznowił swoje treningi

Ed Mulholland / Zuffa LLC via Getty Images

Daniel Cormier pragnie zakończyć swoją karierę walką w trylogii z panującym mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem, który nie chce walczyć w okresie pandemii koronawirusa. Cormier wyszedł jednak z propozycją do Miocica.

Stipe Miocicowi nie spieszy się z kolejną walką. Mistrz pracuje również jako strażak i jest zajęty swoimi obowiązkami podczas trwającej pandemii. Jego sala treningowa jest również zamknięta, co oznacza, że nie jest obecnie możliwe, aby przeszedł pełny obóz przygotowawczy. Jednak innym zawodnikom nie przeszkadza to w podejmowaniu rywalizacji.

Cormier ma nadzieję na popchnięcie sprawy  do przodu, przynajmniej poprzez udzielenie pomocy Miocicowi we wznowieniu treningów.

Cormier zwrócił się do Miocica na Twitterze, ogłaszając, że rozmawiał z przedstawicielem firmy Zebra Mats, która produkuje sprzęt treningowy. Cormier powiedział, że może pomóc Miocicowi w zdobyciu sprzętu, aby mógł rozpocząć trening, nawet przy zamkniętej siłowni.

„Hej mistrzu, właśnie dostałem wiadomość od Kyle’a z Zebra Mats, który chciał ci o czymś powiedzieć. „Powiedz Stipe, że mogę mu załatwić maty i ścianę klatki w 5 dni.” Podpisz umowę i podaj mi numer karty kredytowej.”

Daniel Cormier i Stipe Miocic mają aktualnie remis 1-1 po dwóch poprzednich walkach. Cormier wygrał pierwszą walkę w 2018 roku przez nokaut w pierwszej rundzie, zdobywając tytuł mistrza wagi ciężkiej. Miocic odzyskał tytuł pokonując Cormier przez TKO w  czwartej rundzie w rewanżu w 2019 roku. Stipe przetrwał trudne momenty w trzech rundach, ale dzięki zmianie taktyki odniósł zwycięstwo. Od tego czasu fani domagają się, aby obydwaj zawodnicy rozstrzygnęli tę rywalizację. Cormier stwierdził, że ta walka będzie ostatnią walką w jego karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *