Dana White reaguje na doniesienia o możliwości zamknięcia wydarzeń sportów walki w stanie Nevada

TheMacLife

Prezydent UFC Dana White odpowiedział na pogłoski mówiące o tym, że gubernator Nevady Steve Sisolak rozważa zamknięcie wydarzeń sportów walki w tym stanie w związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń COVID-19.

Nevada przeżywa obecnie gwałtowny wzrost liczby przypadków zakażenia COVID-19, a w atmosferze powszechnych obaw przed przepełnionymi szpitalami i przepracowanym personelem medycznym, Las Vegas Review-Journal donosi, że gubernator Sisolak rozważa wprowadzenie nowych ograniczeń, które mogłyby wpłynąć na działalność UFC i Top Rank Boxing w stanie.

Na zakończenie minionej gali UFC 255 w Las Vegas, reporter Yahoo Sports Kevin Iole zapytał Danę White’a o taką możliwość.

„Krąży plotka, że gubernator Sisolak może zakończyć to, co robisz, co robi Top Rank”, zapytał Iole. „Czy jest szansa, że gubernator nie pozwoli ci dalej tego robić teraz, gdy sytuacja z koronawirusem się pogarsza? Pojawiła się pogłoska, że zamierza wydać polecenie, aby zakazać organizowana gal Top Rank oraz tobie.”

White od razu odpowiedział, że nic w tej sprawie nie słyszał.

„Nigdy nie słyszałem o tej sprawie. Spójrzcie, co zrobiliśmy. To byłoby szaleństwo. Nie słyszałem nic podobnego.”

Podczas gdy White był zmuszony odwołać kilka gal UFC we wcześniejszym okresie pandemii koronawirusa, od tamtej pory organizował kolejne gale, pomimo obecnej sytuacji na świecie. Kilka z tych gal odbyło się na wyspie Yas w Abu Zabi, ale zdecydowana większość odbywała się w UFC Apex w Las Vegas. Chociaż wielu zawodników otrzymało pozytywne wyniki testów na COVID-19, jak dotąd udało się uniknąć poważnego wybuchu epidemii w szeregach UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *