Dana White potwierdza, że dojdzie do walki unifikacyjnej między Tonym Fergusonem i Conorem McGregorem

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Bez wątpienia waga lekka UFC jest jedną z najlepiej o ile nie najlepiej obsadzoną dywizją w organizacji z kilkoma pretendentami oraz od dzisiaj dwoma mistrzami – tymczasowym Tonym Fergusonem i Conorem McGregorem.

Co do nowego, tymczasowego mistrza i bardzo aktywnego zawodnika jakim jest Tony Ferguson, ostatnim zwycięstwem z Kevinem Lee powiększył swoją kapitalną serię zwycięstw do 10 wygranych walk, a dodatkowo zdobył tytuł.

Według wszelkich prawideł i kolejności, tymczasowy mistrz powinien zmierzyć się w kolejnej walce z mistrzem dywizji w pojedynku unifikacyjnym obydwa tytuły.

Sęk w tym, że Conor McGregor wciąż jest trudnym zawodnikiem do zakontraktowania walk w odpowiedniej kolejności. Nie ma co prawda jeszcze oficjalnie zestawionej walki, ale opcji jest kilka jak na przykład trzecia walka z Natem Diazem, pojedynek MMA z Paulie Malignaggi, a nawet walka bokserska z Canelo Alvarezem. Zdaje się, że wszystko zależy od tego, gdzie, kiedy i z kim będzie chciał walczyć Conor. Jest jednak nadzieja, że swoją kolejną walkę stoczy o pas, ponieważ sam o tym wspominał w ostatnim czasie.

Podczas konferencji po gali i w rozmowie z Megan Olivi, prezydent UFC Dana White został zapytany, czy dojdzie do pojedynku o niekwestionowany tytuł wagi lekkiej między Conorem McGregorem a Tonym Fergusonem.

Dana powiedziała, że do tej walki na pewno dojdzie:

„Tak, zunifikujemy te pasy, ale po prostu nie wiem jeszcze kiedy.”

Chociaż nie ustalono daty oraz szczegółowych planów dotyczących tego pojedynku, to jest nadzieja na to, że tym razem Conor McGregor stoczy swoją pierwszą w karierze obronę mistrzowskiego tytułu. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że nie wszystko i nie zawsze, to co mówi Dana White ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

4 thoughts on “Dana White potwierdza, że dojdzie do walki unifikacyjnej między Tonym Fergusonem i Conorem McGregorem

  1. „Tak, zunifikujemy te pasy, ale po prostu nie wiem jeszcze kiedy.”
    Za miesiąc minie rok od kiedy Conor zdobył pas lekkiej. Dać maksymalnie 6 miesięcy na obronę z Fergusonem. Nie dojdzie do niej. Zabrać pas i niech Ferguson walczy z kimś innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *