Dana White o pojedynku Urijah Faber – Jose Aldo.

W związku z nadchodzącą walką, postanowiłem przybliżyć Wam, chociaż w małym stopniu historię tych świetnych zawodników, którzy już w tą sobotę zmierzą się o tytuł mistrza wagi piórkowej, którego aktualnym posiadaczem jest Brazylijczyk.

Urijah Faber (23-3-1) przez długi czas był nie do pokonania w swojej kategorii. Pas mistrza wagi piórkowej zdobył w marcu 2006-go roku i zdołał go obronić aż 5 razy ! Sytuacja zmieniła się diametralnie po walce z Mikem Brownem, który pokonał Fabera przez TKO w listopadzie 2008-go roku. Kalifornijski dzieciak wrócił na galę WEC 38, gdzie pokonał Jensa Pulvera przez duszenie gilotynowe i tym samym zdobył poddanie wieczoru. Faber ponownie miał okazję stanąć twarzą na przeciwko Browna i tym samym szansę na odzyskanie tytułu. Pojedynek był bardzo zacięty, co spowodowało, że Urijah podczas jednej z szalonych wymian złamał rękę. Niestety, pomimo wielkich chęci i lwiego serca nie był w stanie walczyć jak równy z równym i ostatecznie przegrał pojedynek przez decyzję. Dokładny i ciekawy opis całej walki znajduje się tutaj. Po wyleczeniu kontuzji Faber powrócił na WEC 46, gdzie znowu zdobył poddanie wieczoru pokonując Raphaeala Assuncao.

Dla Jose Aldo (16-1), będzie to pierwsza obrona tytułu, który zdobył pokonując Browna przez TKO, już na początku drugiej rundy. Brazylijczyk w ciągu swojej kariery przegrał tylko raz i to aż 5 lat temu. Trzy lata po porażce znalazł się w organizacji World Extreme Cagefighting, gdzie powoli wspinał się na szczyty. Przez ten czas stoczył sześć pojedynków, z czego wszystkie wygrał. Warte uwagi jest fakt, że zawodnik kończył walki przed czasem, pokonując swoich przeciwników przez TKO. Jednym z jego z bardziej efektownych zwycięstw to nokaut w zaledwie 8 sekund ! Jego ofiarą był Club Swanson, któremu zafundował piękne podwójne latające kolano, które posłało go na deski.

Starcie Urijah Faber vs Jose Aldo, to przede wszystkim świetne brazylisjkie ju-jitsu kontra agresywna stójka. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko dowiemy się już w tą sobotę na gali WEC 48 !

One thought on “Dana White o pojedynku Urijah Faber – Jose Aldo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *