Dana White: Cris Cyborg odrzuciła propozycje walki o pas wagi piórkowej, Brazylijka odpowiada

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zawirowań wokół byłej mistrzyni organizacji Strikeforce ciąg dalszy.

Dana White występując w podcaście UFC Unfiltered ujawnił kilka ciekawych informacji. Prezydent UFC powiedział, że Cris Cyborg (17-1 1 NC, 2-0 w UFC) poinformowała go o tym, że już nie zejdzie do limitu 140 funtów, odrzuciła propozycje walki z Holly Holm (10-2, 3-2 w UFC, #4 w rankingu UFC) oraz Germaine de Randamie (7-3, 3-1 w UFC, #11 w rankingu UFC), odrzuciła dwie propozycje walki o mistrzostwa wagi piórkowej kobiet.

To jest szalone, oferowałem Cris Cyborg walkę o pas wagi piórkowej miesiąc temu. Ona miałaby 8 tygodni na przygotowania, ale powiedziała, że nie będzie mogła zrobić, powiedziała, że nie zrobi 145 funtów.

Tak, więc zaoferowałem jej inną walkę o pas wagi piórkowej na UFC 208, ona odmówiła. Odmówiła dwóch walk o pas wagi piórkowej. Za pierwszym razem, ponieważ powiedziała, że nie może zrobić 145 funtów w 8 tygodni i Joe Silva powiedział 'skoro ona nie może zrobić 145 funtów w 8 tygodni to nie jest to kategoria wagowa dla niej’.

Przede wszystkim, gdy podpisywaliśmy kontrakt z Cyborg usiedliśmy z nią i powiedzieliśmy 'jeśli możesz zejść do 135 funtów może uda nam się zatrudnić dietetyka i pomóc Ci w tym, dać Ci kilka walk z tymi dziewczynami a później walkę z Rondą o pas’. Ona się zgodziła, dlatego podpisaliśmy umowę. Później ona miała problemy tak, więc schodziła do 140 funtów a później powiedziała, że nie może robić 140 funtów. Później powiedzieliśmy 'J**ać to, zrobimy pas wagi piórkowej dla Ciebie’ i jedziemy. Ona powiedziała 'nie mogę zrobić limitu wagi piórkowej w 8 tygodni’.

Brazylijka na wszystkie te słowa odpowiedziała oświadczeniem, w którym napisała, że zbijanie wagi do 140 funtów doprowadziło ją do sporych problemów ze zdrowiem tak, iż przed walkami nie rozgrzewała się a jedynie modliła prosząc o zwycięstwo. Po jednej z walk w UFC Cris swoim zwyczajem poszła oddać krew by ją zbadać, ale była tak gęsta, że nie dało jej się pobrać. Cyborg napisała, że na kolejną walkę będzie gotowa dopiero w marcu.

Brazylijka w UFC zaliczyła 2 występy, w debiucie znokautowała Leslie Smith a później odprawiła także Linę Lansberg.

One thought on “Dana White: Cris Cyborg odrzuciła propozycje walki o pas wagi piórkowej, Brazylijka odpowiada

  1. Cyborg jest ogromna na 145, pewnie ze zbiciem do 155 ma problem. Wcale mnie nie dziwi że zdrowie jej siadło, a takie extremalne zbijanie wagi to się może udać raz może dwa i to w długim cyklu przygotowawczym. Elliott po walce z Myszą mówił że ledwo zrobił wage, kondycje miał(przewalczył 25 minut) ale…żołądek ściśnięty i źle się czół. Dla cyborg musieliby zrobić kat. 155 to może by jakoś pociągneła z tą wagą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *