Czy Mackenzie Dern może zostać jeszcze większą gwiazdą niż Ronda Rousey

awakeningfighters.com
awakeningfighters.com

Zdaniem byłego mistrza wagi lekkiej UFC i obecnego zawodnika Bellatora Bensona Hendersona jest to bardzo prawdopodobne.

Podczas wywiadu z Arielem Helwani w programie The MMA Hour, Benson Henderson, który był w narożniku Mackenzie Dern podczas jej debiutu w MMA na gali Legacy FC 58 powiedział, że wielokrotna mistrzyni świata BJJ może zostać jeszcze większą gwiazdą niż Ronda Rousey przed jej porażką z Holly Holm.

„Ona będzie jeszcze lepsza niż Ronda Rousey przed swoją porażką. Ona osiągnie coś wielkiego i będzie wielka. Ona ma doskonałą etykę pracy.”

Henderson, który również posiada czarny pas w Brazylijskim Jiu Jitsu bardzo chwalił osiągnięcia Dern i jej doskonałą walkę w parterze.

„Przyjrzyj się jej, ona jest wielokrotną mistrzynią świata w Jiu Jitsu. Ma na swoim koncie tytuły mistrzowskie ADCC i Mistrzostw Świata. Ona jest aktualnie numerem jeden kobiecego Jiu Jitsu. Posiada niesamowitą etykę pracy i jest wspaniałą zawodniczką. Zdecydowanie potrzebuje popracować jeszcze nad umiejętnościami w MMA, ale jej walka w parterze jest fenomenalna. Jeżeli jakakolwiek kobieta wejdzie z nią do walki w parterze, to zostanie zdominowana i poddana przez Mackenzie tak jak jej ostatnia rywalka.”

Jak myślicie, czy Mackenzie Dern ma wszystko czego potrzebuje, by dorównać sławie Rondy Rousey lub nawet ją przebić i stać się jeszcze większą gwiazdą MMA? Jeżeli wywodzącej się z Judo Rousey się to udało, to czemu miałoby się nie udać Dern? Mackenzie zrobiła już pierwszy krok wygrywając przez jednogłośną decyzję  walkę z Kenią Rosas na gali Legacy FC 58. Dern robiła wszystko, by poddać rywalkę i z kimkolwiek innym zapewne by się jej to udało, ale na przeszkodzie stanęła niesamowita giętkość stawów Kenii Rosas. Mimo tego dominacja Dern była ogromna w tej walce.

2 thoughts on “Czy Mackenzie Dern może zostać jeszcze większą gwiazdą niż Ronda Rousey

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *