Cris Cyborg otrzymała licencję bokserską. Jej kariera w UFC jest niepewna

Josh Hedges/Zuffa LLC/Getty Images

Cris Cyborg Justino jest najbardziej dominującą zawodniczką MMA w historii i bardzo możliwe, że będzie chciała dokonać tego samego w ringu bokserskim.

Mistrzyni wagi piórkowej UFC, wystąpiła ostatnio o licencję bokserską i otrzymał ją w środę od California State Athletic Commission, a dodatkowo został jej wydana także karta związkowa.

Cyborg (18-1 MMA, 3-0 UFC) twierdzi, że po zwycięstwie przez TKO z Tonyą Evinger na UFC 214 i zdobyciu mistrzowskiego pasa, nie jest pewna co do swojej przyszłości w tej organizacji. W październiku wygasa jej kontrakt, a biorąc pod uwagę jej kategorię wagową, którą utworzono na początku roku oraz to, że brakuje w niej rywalek dla Brazylijki — jej sytuacja staje się nieciekawa.

Justino powiedziała w tym miesiącu, że chciałaby, aby jej pierwsza obrona tytułu odbyła się w walce  z byłą mistrzynią wagi koguciej Holly Holm, która walczyła już o pas wagi piórkowej z Germaine de Randamie i przegrała ją. Pomysł walki Cyborg vs Holm spodobał się prezydentowi UFC Dana White’owi, a sama Holm również wyraziła zainteresowanie tym pojedynkiem.

Cyborg nie skomentowała informacji o otrzymaniu licencji bokserskiej, ale Ariel Helwani z MMAFighting.com zauważył, że ​​Cris myśli poważnie o karierze w ringu. Helwani poinformował również, że Justino zamierza rywalizować w dywizji junior średniej (154 funty).

Cyborg nie czuje się obco w ringu, co pokazała już w czerwcu kiedy robiła sparing z dwukrotną medalistką olimpijską i mistrzynią dywizji WBC / IBF, Claressą Shields.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *