Conor McGregor zabrał głos po zwycięstwie Khabiba Nurmagomedova na UFC 254

Getty Images

Conor McGregor, największy rywal Khabiba Nurmagomedova szybko zareagował na decyzję mistrza wagi lekkiej o zakończeniu kariery po jego zwycięstwie nad Justinem Gaethje na gali UFC 254.

Chwilę po zakończeniu gali, Conor McGregor (22-4 MMA, 10-2 UFC) wysłał wiadomość do Khabiba Nurmagomedov (29-0 MMA, 13-0 UFC) umieszczając na Twitterze wpis o następującej treści.

„Dobry występ Khabibie. Będę to kontynuował. Raz jeszcze szacunek i kondolencje z powodu twojego ojca. Dla ciebie i twojej rodziny. Z wyrazami szacunku, McGregorowie.”

Po jego zwycięstwie przez poddanie w drugiej rundzie nad Justinem Gaethje, Nurmagomedov zdjął rękawice i położył je na środku Oktagonu, mówiąc w wywiadzie po walce, że była to jego ostatnia walka.

McGregor i Nurmagomedov rywalizowali ze sobą raz – na gali UFC 229 w październiku 2018 roku. Po przepełnionej trash talk’em i wrogością medialnej wojnie, podczas której McGregor rzucił wózkiem transportowym w szybę autobusu w którym był Nurmagomedov, Irlandczyk został poddany duszeniem zza pleców w 4. rundzie. Po zakończeniu walki, Nurmagomedov wyskoczył z klatki i rzucił się na członków teamu McGregora w odwecie za prowokacje i wyzwiska. Doprowadziło do totalnej rozróby między zespołami obydwu zawodników.

Jednak konflikt między nimi na tym się nie skończył. McGregor i Nurmagomedov wymieniali się krytycznymi komentarzami w mediach społecznościowych i wywiadach w kolejnych miesiącach, chociaż McGregor wydał pełne szacunku oświadczenie po śmierci ojca Khabiba, Abdulmanapa Nurmagomedova, w lipcu.

Conor McGregor ma wrócić do Oktagonu w styczniu, aby zmierzyć się w rewanżu z Dustinem Poirierem na gali UFC 257, choć nie podpisano jeszcze umów na walkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *