Colby Covington traci cierpliwość w oczekiwaniu na walkę o pas z Tyronem Woodley’em

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Tymczasowy mistrz wagi półśredniej UFC Colby Covington zaczyna się coraz bardziej niecierpliwić  oczekując na walkę o tytuł z mistrzem Tyronem Woodley’em w kierunku którego posłał kolejną wiązankę.

„Chaos” tak bardzo nie może się doczekać tej walki, że oznajmił iż może ją zaakceptować jak najszybciej, nawet dzień przed pojedynkiem. W rozmowie z BJPenn Radio, Covington rzucił w stronę Woodley’a kolejny komentarz z obelgami i oskarżył mistrza o to, że unika walki z nim.

„Joł, TyQuil. Nie mówię NyQuil (lek na przeziębienie). Jest pewna rzecz, która została zastąpiona przez nową. Jeśli masz zaburzenia snu, po prostu zażyj TyQuil, Tyron Woodley – plotkara. Musisz przestać uciekać, człowieku. Przestań odp***ać te wszystkie po***ne rzeczy, te kłamstwa, że możesz mnie łatwo pokonać. Jeśli jestem tak łatwą walką, to weź tę łatwą walkę, sku***nu. Masz mój pas. Masz coś, co należy do mnie. Trzymaj to ciepło dla mnie, bo idę po to, sku***nu. Pie***ol się, Tyron Woodley.”

Colby Covington miał zmierzyć się z Tyronem Woodley’em już wcześniej w tym roku, ale UFC odwołało walkę po tym, jak Covington próbował przełożyć pojedynek na późniejszy termin. Zamiast tego Woodley bronił swojego tytułu w walce z Darrenem Tillem, którego poddał duszeniem D’arce w drugiej rundzie na gali UFC 228.

Tym razem jednak, były zawodnik NCAA Division I w zapasach jest zdeterminowany i gotowy do jak najszybszego pójścia w tango z Tyronem Woodley’em.

„Jestem pretendentem numer jeden wśród pretendentów. Pokonałem tych facetów, z którymi walczył Tyron. Pokonałem tych gości w o wiele lepszym stylu niż zrobił to Tyron. Koniec końców, jestem gotowy do walki z Tyronem nawet na tydzień, na dzień przed walką, kiedy tylko on zechce. Wygląda jednak na to, że jest sezon unikania konfrontacji. Będzie mnie unikał przez chwilę.”

Według Covingtona, odebrał on „duszę” Woodley’owi w klubie podczas ich sesji sparingowych w American Top Team w Coconut Creek na Florydzie. Woodley trenuje aktualnie w Roufusport w Wisconsin, ale twierdzi, że „torturował” Covingtona podczas treningów.

„On walczył ze mną w klubie, ale ja zabrałem jego duszę na tej siłowni. Wie, że jestem złym zestawieniem dla niego i będzie próbował mnie unikać tak długo, jak będzie w stanie.”

Woodley doznał urazu kciuka w jego ostatniej walce w obronie tytuł w starciu z Tillem i bardzo prawdopodobne, że nie wróci do akcji przez resztę tego roku, więc nie należy się spodziewać walki o pas w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *