Co mówili do siebie Rafael dos Anjos i Donald Cerrone podczas twarzą w twarz?

Sherdog
Sherdog

Mistrz wagi lekkiej UFC Rafael dos Anjos (24-7) oraz Donald Cerrone (28-6) mieli bardzo ciekawe „twarzą w twarz” podczas konferencji Go Big, która odbyła się we wrześniu. Dopiero teraz jednak dos Anjos zdradził, co panowie mieli sobie do powiedzenia.

„Życzył mi zdrowia, ja jemu też. Potem kazał mi przestać gadać głupoty, ale przecież ja tego nie robię. To on się g*wnianie wypowiada. On mnie oskarża. Powiedziałem mu zatem, że nie zbliży się do pasa bardziej niż teraz. Później przewiesiłem pas przez ramię i powtórzyłem, że bardziej do tego pasa się już nie zbliży.”

Dos Anjos pokonał Cerrone jednogłośną decyzją w 2013 i nie jest pod wrażeniem passy 8 wygranych walk z rzędu Kowboja.

„Myślę, że jest cały czas tym samym gościem. Myślę że jest jak dobry piłkarz, który w finale jest wystawiony do strzelania karnego i nie trafia w bramkę. Podobnie jest z nim jako zawodnikiem. Kiedy ja mam przed sobą ciężki sprawdzian, zdaję go i tak samo będzie 19 grudnia.

Ludzie nie wierzą we mnie za bardzo, ale mam swoich kolegów z drużyny, mam rodzinę, która we mnie bardzo wierzy, bo widzą moją ciężką pracę. Muszę pokazać pewność siebie. Powiedziałem mu prawdę. Walczył dwa razy o pas WEC i myślę, że teraz po prostu się cieszy, że walczy o pas UFC.”

RDA wygrał 9 z ostatnich 10 walk i ma nadzieję przejść do historii jako jeden z najlepszych zawodników wagi lekkiej na świecie:

„Nie chcę być po prostu tylko mistrzem, chcę być legendą wagi lekkiej. Chcę tworzyć historię mojej dywizji. Jestem głodny wygrywania. Chcę być najlepszym zawodnikiem wagi lekkiej w historii MMA. Myślę, że to początek mojego dziedzictwa.

Mam 30 lat i mam nadal wiele do zrobienia w dywizji. Myślę, że wszystko przyjdzie gdy dostanę należny mi szacunek. Będę miał ten pas długo… Wszystko przyjdzie w swoim czasie, nie będę nic pospieszał. Moim celem jest utrzymanie pasa, ciężka praca i sprawianie, że przyjaciele i rodzina będą ze mnie dumni.”

Zawodnicy zmierzą się w walce wieczoru gali UFC on FOX 17, która odbędzie się 19 grudnia 2015.

Twarzą w twarz możecie obejrzeć od 5:40:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *