Chris Camozzi i Steve Bosse w zastępstwach za Yoela Romero i Quintona Jacksona

Chris Camozzi

UFC znalazło zmienników na gale UFC on Fox 15 i 186.

Po kontuzji Yoela Romero (9-1, 5-0 w UFC, #6 w rankingu UFC) pojawił się duży problem, ponieważ do gali pozostał tydzień i należało znaleźć zastępstwo do walki z Ronaldo Souzą (21-3 1 NC, 4-0 w UFC, #1 w rankingu UFC). Władze organizacji zmiennika znalazły ale na pewno wieść o tym nie ucieszyła fanów talentu Brazylijczyka, gdyż Jacare zmierzy się z Chrisem Camozzim (20-9, 6-6 w UFC).

Zawodnicy wagi średniej walczyli ze sobą w maju 2013r., wtedy Souza poddał Chrisa w I rundzie. Po tej walce Camozzi przegrał jeszcze 3  walki i został zwolniony z UFC. W listopadzie stoczył walkę na gali Fight To Win, gdzie poddał Jeremy’ego Kimballa, teraz wraca do UFC na pojedynek z Brazylijczykiem, który obecnie jest na fali 4 kolejnych zwycięstw po pokonaniu Camozziego, Yushina Okamiego, Francisa Carmonta i Gegarda Mousasiego.

Znaleziono zastępstwo także na miejsce Quintona Jacksona (35-11, 7-5 w UFC), który nie będzie mógł zawalczyć na gali UFC 186. Z Fabio Maldonado (22-7, 5-4 w UFC, #13 w rankingu UFC) walczył będzie Steve Bosse (10-1, 0-0 w UFC).

33-letni Kanadyjczyk to były hokeista, który został zakontraktowany przez UFC rok temu ale z powodu kontuzji zadebiutuje w oktagonie dopiero teraz. Maldonado ostatni pojedynek stoczył w październiku ubiegłego roku pokonując Hansa Stringera, wcześniej – w walce w dywizji ciężkiej – szybko przegrał ze Stipe Miociciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *