Chan Sung Jung chce stoczyć pojedynek z Zabitem Magomedsharipovem

octagon.express

„Koreański Zombie” Chan Sung Jung nawołuje do zestawienia pojedynku z Zabitem Magomedsharipovem, mówiąc, że „jest to walka, która postawi fanów na nogi”.

Chan Sung Jung ma za sobą zaskakującą jednostronną porażkę przez decyzję w walce z Brianem Ortegą na Fight Island w październiku. To była rozczarowująca przegrana dla TKZ, który wcześniej odniósł dwa zwycięstwa przez nokauty w pojedynkach z Frankie Edgarem i Renato Moicano. Nadal jednak zajmuje on 5. miejsce w rankingu kategorii piórkowej, więc pomimo przegranej z Ortegą, TKZ prawdopodobnie potrzebowałby tylko jednego lub dwóch zwycięstw, aby wskoczyć do walki o tytuł.

Po przegranej z Ortegą, Jung jest gotowy do rozpoczęcia obozu treningowego i walki na początku 2021 roku. Rozmawiając z MMAjunkie.com, TKZ powiedział, że chce wrócić na początku przyszłego roku, a kiedy to zrobi, chce zmierzyć się z Magomedsharipovem, który miał ciężki 2020 rok po tym jak kilka prób zestawienia go w walce z Yairem Rodriguezem zakończyło się fiaskiem. Mimo, że Magomedsharipov zajmuje 3. miejsce w rankingu, w tym momencie po prostu musi walczyć, a TKZ jest dostępny. Jeśli Magomedsharipov przyjmie walkę, Jung obiecuje kibicom, że stoczą prawdziwą wojnę.

„To jest walka, która postawiłaby kibiców na nogi. Obydwaj jesteśmy zdolni zrobić wspaniałe widowisko i możemy stoczyć świetną walkę, więc myślę, że chciałby ze mną wystąpić w Oktagonie. Zwycięstwo dla nas obydwu wiele by znaczyło dla naszej kariery, a to byłby niesamowity pojedynek. Piłeczka jest po stronie Zabita, ale chcę, żeby ta walka rozpoczęła 2021 rok.

Chcę Zabita Magomedsharipov. To jest walka, która zbliży mnie najbardziej do walki o tytuł. Co więcej, chcę po raz kolejny spróbować udowodnić, że jestem w stanie walczyć z jednym z najlepszych i najciekawszych zawodników w dywizji i udowodnić, że nadal jestem w stanie rywalizować na najwyższym poziomie. Oczywiście, zrozumiałbym, gdyby nie chciał ze mną walczyć.”

Na papierze, to zestawienie wygląda naprawdę ciekawie. Zarówno Chan Sung Jung jak i Zabit Magomedsharipov są bardzo agresywnymi i brutalnymi zawodnikami, którzy są na szczycie swojej dywizji. Jak powiedział TKZ, jeśli Magomedsharipov chce walczyć tylko z kimś, kto jest wyżej od niego w rankingu, to musi czekać, aż ktoś inny będzie dostępny. Ale jeśli Magomedsharipov nie ma nic przeciwko walce z kimś, kto zajmuje miejsce dwa oczka pod nim, to „Koreański Zombie” jest tym, którego szuka Rosjanin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *