Chael Sonnen stawia Conora McGregora na pierwszym miejscu w rankingu pound for pound UFC

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były zawodnik UFC związany teraz z Bellatorem Chael Sonnen podzielił się z fanami swoim typem na mistrza rankingu pound-for-pound, którym według niego powinien być Conor McGregor.

Chael Sonnen siedzi w tym sporcie już wiele lat i widział w akcji wielu znakomitych zawodników oraz najlepszych z najlepszych, a nawet z nimi walczył. Sonnen mierzył się swego czasu z dwoma najlepszymi zawodnikami rankingu P4P Andersonem Silvą i Jonem Jonesem. Co do Conora McGregora, to aktualnie zajmuje on drugie miejsce w rankingu zaraz za mistrzem wagi muszej  Demetriousem Johnsonem. Chael Sonnen uważa jednak, że korona powinna zmienić właściciela właśnie na Irlandczyka.

Po wspaniałej wygranej z Eddie Alvarezem na UFC 205 i zdobyciu tytułu wagi lekkiej nie można nie uznać Conora McGregora za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Po walce w Nowym Jorku, McGregor został pierwszym w historii UFC mistrzem dwóch kategorii jednocześnie. Wydaje się, że ten wyczyn ostatecznie przekonał Chaela Sonnena do tego, by jego kandydatem na numer #1 rankingu pound for pound był właśnie Conor McGregor.

Tak przedstawia się aktualny ranking pound for pound UFC w którym na pierwszym miejscu znajduje się mistrz wagi muszej Demetrious Johnson, zaraz za nim mistrz wag piórkowej i lekkiej Conor McGregor, a na trzecim miejscu mistrz wagi koguciej Dominick Cruz. Czwarte miejsce zajmuje mistrz wagi półciężkiej Daniel Cormier, a pierwszą piątkę zamyka tymczasowy mistrz wagi piórkowej Jose Aldo.

P4P ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *