Anthony Smith chce walczyć z Krzysztofem Jotko, Davidem Branchem lub Ovincem Saint Preux w wadze półciężkiej

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zawodnik wagi średniej UFC Anthony Smith (28-12 MMA, 4-2 UFC) chce zajmować coraz wyższą pozycję w rankingu dlatego wskazuje na zawodników z topowej 10 i jej okolic jako kandydatów do walki.

Smith ma za sobą świeże zwycięstwo przez TKO z Hectorem Lombardem na gali UFC Fight Night 116. To była już jego trzecia wygrana walka z rzędu i teraz Lionheart szuka swojego miejsca na oficjalnym rankingu wagi średniej i półciężkiej w Ultimate Fighting Championship.

W rozmowie z Bloody Elbow, Smith zwrócił swoją uwagę na dwóch zawodników walczących w kategorii 185 funtów jako swoich potencjalnych przeciwników, a są nimi Krzysztof Jotko i David Branch:

„Nie rozumiem, dlaczego nie mógłbym walczyć z (Krzysztofem) Jotko czy (Davidem) Branchem. Chciałbym walczyć z jednym z tych facetów. Oni przegrali swoje ostatnie walki i (UFC) zazwyczaj nie zestawia zwycięzców z przegranymi, nie mam na myśli tego, że oni są cieniasami, ale po prosty przegrali swoje walki. Są w rankingu na pozycjach 10 i 11 (aktualnie #12 Jotko i #9 Branch), a jeśli jesteś tam, to znaczy, że grasz fair. Nie rozumiem więc, dlaczego nie zasługuję na taką walkę, ale zobaczymy. Jeśli nie dadzą mi kogoś z rankingu wagi średniej, to pójdę do wagi półciężkiej.”

Smith został zapytany, czy Jeśli zdecydowałby się przejść do wagi półciężkiej, to chciałbyś od razu dostać dobrego przeciwnika, czy wolałby najpierw stoczyć jakąś walkę, aby przyzwyczaić się do nowej wagi.

„Nie, człowieku. Niech rzucą mnie prosto do gry. Mam nadzieję, że OSP (Ovince Saint Preux) nie myśli, że opowiadam bzdury, bo to nie ma nic wspólnego z nim osobiście, ale cholera, ta walka byłaby świetna. Nie wiem, jak ta walka miałaby nie dać któremuś z nas bonusu, jak to gówno miałoby się nie sprzedać. Po prostu nie widzę tego abyśmy ja i OSP dali nudną walkę. Lubię go i wolałbym walczyć z kimś, kogo lubię niż z kimś, kogo nie lubię; to zajmuje mniej moją głowę i skupiam się na walce.”

Zarówno Krzysztof Jotko jak i David Branch stoczyli swoje ostatnie walki na gali UFC Fight Night 116 i obydwaj je przegrali. Jotko po bardzo dobrej pierwszej rundzie został znokautowany w drugiej przez Uriah Halla natomiast Branch został poddany po ciosach w drugiej rundzie przez Luke Rockholda w walce wieczoru. Co do Ovince’a Saint Preux, to w walce wieczoru gali UFC Fight Night 117 poddał w pierwszej rundzie Yushina Okami przez techniczne poddanie duszeniem Von Flue.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *