Anthony Pettis vs Alex Morono na UFC Fight Night 183

Jasen Vinlove-USA TODAY Sports / Jeff Bottari/Zuffa LLC

Do karty walk gali UFC Fight Night 183 dodano pojedynek w wadze półśredniej między Anthonym Pettisem a Alexem Morono.

Według ostatnich raportów Anthony Pettis (23-10 MMA, 10-9 UFC) i Alex Morono (18-6 MMA, 7-3) zgodzili się na walkę na gali zaplanowanej na 19 grudnia w UFC Apex w Las Vegas.

33-letni Anthony Pettis zajmujący #12 miejsce w rankingu dywizji półśredniej, to były mistrz wagi lekkiej UFC i WEC, który powraca do gry po raz pierwszy od majowej gali UFC 249, na której pokonał Donalda Cerrone przez jednogłośną decyzję w ich rewanżu. Wcześniej przegrał dwie walki z Carlosem Diego Ferreirą – kolegą z drużyny Morono – i Nate’em Diazem.

Niesklasyfikowany w rankingu, 30-letni Alex Morono dostaje najbardziej prestiżową walkę w swojej karierze po wygraniu czterech z ostatnich pięciu pojedynków. Zawodnik Fortis MMA jest świeżo po zwycięstwie przez jednogłośną decyzję nad Rhysem McKee podczas UFC Fight Night 182, a teraz szybko wróci do Oktagonu na walkę z Pettisem.

Rozmawiając z ESPN, Anthony Pettis wyjaśnił, dlaczego zawalczy z Alexem Morono na gali UFC Vegas 17, co jest dosyć zaskakującym zestawieniem. Pettis jest byłym mistrzem UFC i ma duże nazwisko, a ponadto zajmuje 12. miejsce w wadze półśredniej. Morono jest natomiast solidnym zawodnikiem, ale możliwość walki z Pettisem zaskoczyła wiele osób. Według „Showtime”, po prostu chciał walczyć jeszcze raz w tym roku.

„Właściwie to od jakiegoś czasu starałem się dostać walkę. Mój sposób myślenia był na to nastawiony. Wróciłem do bycia studentem tej gry i czuję, że poruszam się po tym terenie. Czuję się, jakbym przez jakiś czas był na tym terenie i to po prostu się nie kończyło, ale w zeszłym miesiącu pojechałem do Kolumbii, dostałem zastrzyk z komórek macierzystych i pracowałem z psychiatrą sportowym. Mam te narzędzia w swoim umyśle i chętnie je wykorzystam. Robię prawdziwe postępy jako zawodnik sztuka walki i dobrze jest na nowo odkryć siebie.

Nie mam obsesji na punkcie zdobycia pasa, czy zdobycia następnego miejsca. To moja pierwsza szansa, by zdobyć dwie wygrane z rzędu. Zacznijmy od nowa, zróbmy ten jeden krok. Czuję się niesamowicie w 170 funtach. Ta okazja się pojawiła i nie mogłem odmówić.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *