Aljamain Sterling jest pewny, że Petr Yan nie zniesie jego presji w walce o pas na UFC 259

mmajunkie.usatoday.com

Pretendent do tytułu wagi koguciej UFC Aljamain Sterling jest przekonany, że mistrz Petr Yan w końcu ulegnie jego duszącej presji w ich zbliżającym się pojedynku.

Aljamain Sterling (19-3 MMA, 11-3 UFC) zmierzy się z mistrzem wagi koguciej Petrem Yanem (15-1 MMA, 7-0 UFC) na gali UFC 259 w pojedynku będącym częścią karty walk na której zobaczymy trzy pojedynku mistrzowskie, a to wszystko już 6 marca.

Grappling „Funkmastera” był ukazany w pełnej krasie, kiedy potrzebował mniej niż dwóch minut, aby udusić czołowego pretendenta Cory’ego Sandhagena w czerwcu. Ta wygrana zagwarantowała Sterlingowi jego pierwszą walkę o tytuł UFC i Aljamain chce kontynuować to nieustępliwe podejście w grapplingu przeciwko mistrzowi.

„Kiedy rozłożę to na czynniki pierwsze, style tworzą walki, nie ma dwóch takich samych walk i chodzi o to, kto się lepiej zaprezentuje” powiedział Sterling w wywiadzie dla ESPN. „Myślę, że został przetestowany, ale nie sądzę, że miał rywali, którzy nieustannie go atakowali, coś podobnego, jak typ presji w stylu Khabiba, szukających sprowadzenia go do parteru, a to zmienia tempo walki. Może próbować zatrzymać obalenia ciosami jak tylko chce. Ja potrzebuję tylko jednego sprowadzenia.

Mogę obalić sto razy, on może zatrzymać to sto razy. Jeśli uda mi się wykonać to jedno obalenie, te 101. sprowadzenie i położę go na plecach, to będzie to dla niego długa noc. W to naprawdę szczerze wierzę. On jest dobry w parterze, wiem, że może mnie zranić, wiem jakie są zagrożenia, ale ostatecznie, on musi wejść w zwarcie. Muszę po prostu dostać go w swoje ręce i to będzie dla niego zła noc.”

Sterling wyjaśnia, że przed walką z Sandhagenem, prosił o walkę z Yanem, ale matchmakerzy dali mu jego zdaniem, trudniejszą walkę do przygotowania. Teraz, gdy zmierzy się z Yanem, Sterling uważa, że choć mistrz stwarza zagrożenie, to ma stosunkowo przewidywalne podejście.

„Wiem na co się porywam. Nadal wiem, że jest niebezpieczny. Chcę tylko wiedzieć, jak wiele zyskał w swojej defensywie przed obaleniami. Jest powód, dla którego wycofał się z walki z pierwszym razem. Nigdy nie mieliśmy jasności, dlaczego wycofał się z tej walki. To musi być coś na rzeczy.

Mój styl jest podobny do stylu Sandhagena w stójce, ale jest nieprzewidywalny, gdy trafia do parteru. Mogę uciekać z pleców, mogę cię poddać z pleców, mogę zadawać obrażenia z pleców, mogę zadawać obrażenia na górze, mam dobrą kontrolę z góry i mam dobrą presję pod siatką, jak Kamaru Usman. Więc cokolwiek to będzie, myślę, że trafimy na takie sytuacje z klinczem, sytuacje z obaleniami, myślę, że walka faworyzuje mnie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *