Alexander Gustafsson: Wiem, że mogę pokonać Cormiera i Jonesa

Troy Taormina-USA TODAY Sports
Troy Taormina-USA TODAY Sports

Zmotywowany na nowo Szwed przed walką na UFC Fight Night 93.

Po przegranych poniesionych z rąk Jona Jonesa (22-1, 16-1 w UFC, #1 w rankingu UFC), Anthony’ego Johnsona (21-5, 12-5 w UFC, #2 w rankingu UFC) i Daniela Cormiera (17-1, 6-1 w UFC) Alexander Gustafsson (16-4, 8-4 w UFC, #4 w rankingu UFC) przeżywał ciężkie chwile i miał spore problemy z motywacją do walk. Teraz Szwed zapowiada, że znalazł nową siłę i powróci jeszcze lepszy.

Wierzę i wiem, że mogę pokonać Cormiera i Jonesa. Nie mogę się doczekać by pokazać wszystkim nowego i ulepszonego Alexa. Wcześniej byłem blisko mistrzostwa, ale nadal muszę się wiele nauczyć. Dlatego ten czas spędziłem poza rywalizacją by naprawdę skoncentrować się na poprawie moich umiejętności. Głęboko wierzę, że jeszcze nie pokazałem całego mojego potencjału. Nadal mogę wiele pokazać, mam dopiero 29 lat, mam przed sobą dobre kilka i czuję się dobrze, czuję się świetnie i jestem gotowy.

W co-main evencie gali UFC Fight Night 93 Szwed podejmie Jana Błachowicza (19-5, 2-2 w UFC), Polakowi nie daje się sporych szans w starciu z Gustafssonem, ale Alex nie lekceważy najbliższego rywala.

Myślę, że to będzie naprawdę dobra walka i uważam, że Jan będzie twardym przeciwnikiem. Zajęło im trochę czasu by znaleźć mi kogoś a my szukaliśmy kogoś przez jakiś czas, ale z różnych powodów żaden z topowych zawodników nie mógł walczyć tak, więc oni dali mi przeciwnika, który jest moim znajomym.

Jan jest zawodnikiem, z którym kilka razy trenowałem i znam go dobrze, wiem, ze jest dobrym zawodnikiem. To będzie świetna karta a to będzie dla mnie dobry test na powrót.

Gala UFC Fight Night 93 odbędzie się 3 września w niemieckim Hamburgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *