Akop Szostak kończy karierę w zawodowym MMA

Akop Szostak Facebook
Akop Szostak Facebook

Akop Szostak poinformował na swoim Facebooku, że podjął decyzję o zakończeniu zawodowej kariery w MMA, ale stwierdził, że nie żegna się całkowicie z tym sportem.

Akop Szostak (2-2) stoczył cztery zawodowe walki wygrywając dwie i odnosząc dwie porażki. Pierwszą walkę stoczył w styczniu 2015 roku na gali Time of Masters 1 – First Blood pokonując przez TKO w pierwszej rundzie Janusza Dylewskiego. Druga walka w lipcu zeszłego roku, to również wygrana na gali FEN 8 – Summer Edition z Łukaszem Borowskim przez jednogłośną decyzję. Pierwsza porażka przyszła w marcu tego roku na gali FEN 11 – Warsaw Time wraz z pojedynkiem z Tyberiuszem Kowalczykiem, którą Akop przegrał w pierwszej rundzie przez TKO. Druga porażka to przegrana na ostatniej gali FEN 14 – Silesian Rage z Martinem Chudeje, przez TKO w pierwszej rundzie.

Po porażce na FEN 14 Akop Szostak zapowiadał, że wróci do walk dopiero wtedy, gdy zejdzie z wagi do takiej wartości, która pozwoli mu swobodnie rywalizować. Okazuje się jednak, że jest to zbyt duży problem i jak sam Akop stwierdził musiałby zbić ze 100 kg obecnie do 66 kg.

Akop zapowiada jednak, że wciąż będzie trenował i być może pojawi się na mniejszych galach lub walkach amatorskich, a być może nawet w pojedynkach grapplingowych. Chce jednak bardziej skupić się na trenerce w kulturystyce i fitness w czym radzi sobie znakomicie, a jego podopieczni odnoszą sukcesy.

Kto zna Akopa Szostaka ten wie, że chęci i motywacji nigdy mu nie brakuje i bardzo często zaraża nią innych i trochę szkoda, że nie udało się w MMA, ale i tak dziękujemy Ci Akop za te pojedynki, które stoczyłeś, emocje i motywację. Życzymy powodzenia w dalszych sportowych zmaganiach i życiu osobistym!

4 thoughts on “Akop Szostak kończy karierę w zawodowym MMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *