Antek Chmielewski musi poddać się operacji

Zaraz po zakończeniu swojego pojedynku na piętnastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki” pojechał do szpitala z urazem nogi. Wszyscy myśleli, że kontuzja jakiej nabawił się Antoni Chmielewski i z którą walczył ponad osiem minut okaże się być niegroźna. Niestety prawda jest inna i zawodnika KSW Team czeka operacja. – Tak więc panie i panowie operacja jest nieunikniona i już w najbliższy poniedziałek poddam się zabiegowi operacyjnemu – skomentował „Chmielu”.

Poniżej prezentujemy opis rezonansu magnetycznego, który odebrał Chmielewski przedwczoraj:

– Radialne pękniecie rogu tylnego łękotki przyśrodkowej. Krótkie poziome pod torebkowe rozwarstwienie trzonu łękotki przyśrodkowej. Cechy stłuczenia rogu tylnego łękotki przyśrodkowej.
– Cechy stłuczenia rogu tylnego łękotki bocznej, zwłaszcza w okolicy korzenia tylnego łękotki. Cechy niewielkiego stłuczenia – zgniecenia również w bocznej (zewnętrznej) części rogu tylnego tej łękotki.
– Cechy znacznego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego z jego zerwaniem w części proksymalno-środkowej. Cześć włókien dystalnej części więzadła jest zawiniętych ku przodowi, niewielka cześć włókien o zachowanej ciągłości.
– Więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości z cechami naciągnięcia w okolicy obu przyczepów, ustawione kątowo.
– Więzadła poboczne o zachowanej ciągłości z cechami nie dużego uszkodzenia na poziomie przyczepów udowych.
– Chrząstki stawowe bez widocznych uszkodzeń.
– Dyskretne cechy obrzęku szpiku kostnego w tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej, poza tym struktury kostne zachowane prawidłowo bez cech obrzęku szpiku kostnego.
-Ilość płynu wewnątrz stawowego zwiększona w zachyłku nadrzepkowym obustronnie z przewagą po stronie bocznej. Obrzęk tkanek miękkich okołostawowych głównie po stronie bocznej.
– Ciało tłuszczowe hoffy bez zmian patologicznych.
– Pozostałe struktury kolana (w tym więzadło rzepki, troczki rzepki i ścięgno mięśnia czworogłowego) bez widocznych zmian patologicznych. tak wiec panowie operacja jest nie unikniona

www.konfrontacja.com

4 thoughts on “Antek Chmielewski musi poddać się operacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *