Sadaharu Tanikawa – producent K-1 : „Badr nie dostanie wypłaty za galę”

Sadaharu Tanikawa – producent K-1 

To było bardzo rozczarowujące zakończenie nocy. Grand Prix było ekstremalnie interesującym wydarzeniem ale zakończenie nie było dobre. Trzy lata temu gdy Hari zadebiutował w K-1 waga ciężka miała zawodników jak Choi, Schil itp. Teraz zobaczyliśmy, ze nowa waga ciężka może być również bardzo szybka i ekscytująca. Jednak, zakończenie było smutne

Tym razem gala była transmitowana do ponad 150 kraji. Jeśli wybaczymy Badrowi Hariemu jego zachowanie to będzie miało to wpływ na tych wszystkich zawodników którzy robią dobrą robotę.

Danie mu czerwonej kartki oznacza, ze zostanie pozbawiony całej wypłaty. Będziemy myśleć o dalszych karach. Być może ma to obecnie pokrycie w regulaminie K-1 ale nie jestem tego pewny.

Remy mówił że widzi podwójnie i boli go głowa. Lekarz był osobą która przerwała tą walkę. Nie wydaje mi się by ciosy mogły spowodować ten stan ale stomp już tak. Nie możemy tego powiedzieć na sto procent na podstawie powtórek. Remy miał już podobne doświadczenie z Bobem sappem pare lat temu.

To było bardzo nieostrożne ze strony Badra. Był niesamowity w pierwszej i drugiej walce. Taka szkoda. Jest takim bólem głowy dla nas gdyż jest bardzo dobrym zawodnikiem.

Pierwotnie została przyznana żółta kartka gdyż czerwona kartka automatycznie kończy walkę. Nikt nie wiedział czy Remy będzie w stanie kontynuować więc została przyznana żółta kartka. Kiedy stało wszystko stało się jasne po 5 minutach przerwy kartka została zamieniana na czerwoną.

Uważam, że konsekwencją takiego faulu w większości sytuacji byłaby czerwona kartka ale to był finał więc musieliśmy się upewnić czy Remy będzie w stanie kontynuować walkę. Remy prowadził na punkty a K-1 preferuje czyste wyniki. Ta kartka nie została zamieniona na czerwoną tylko z powodu obrażeń ale jest to bardzo skomplikowane. Musimy tą sytuację przedyskutować z Nobuaki Kakudą (szef sędziów) by móc wyciągnąć z tego wnioski.

źródło: www.k-1.co.jp
tłumaczenie: apnoe (www.body-factory.pl)

3 thoughts on “Sadaharu Tanikawa – producent K-1 : „Badr nie dostanie wypłaty za galę”

  1. „Remy mówił że widzi podwójnie i boli go głowa.”

    Hahaha, objawy typowo towarzyszace przekroczeniu bezpiecznej granicy przyjmowania napojow alkoholowych. Tak powaznie, to widzac powtorke tego momentu, kiedy zostal potraktowany jak galernik odmawiajacy wykonania swojego obowiazku, to nie bylo to az tak mocne kopniecie (nastapienie) – zwlaszcza dla kogos kto nie pracuje na budowie, tylko regularnie obija sie z partnerami treningowymi – nie jestem nawet bliski wziecia pod uwage, ze bylo to az tak silne, ze mialby rzekomo widziec podwojnie, czy potrojnie. Sprytnie wykorzystal sytuacje i zabezpieczyl sobie tytul, ktory kto wie, czy nie wyslizgnalby mu sie z rak. Nie zmienia to faktu, ze Bard zachowal sie karygodnie i powinien zostac skazany na trzy tygodnie pracy na farmie drobiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *