Mauricio ‘Shogun’ Rua vs. Dan Henderson – walka i wypowiedź Dana po walce„Próbowałem go znokautować kilka razy. Miałem okazję wcześniej go pokonać, sądzę że brakowało jednego, dwóch ciosów i bym go znokautował. Sądzę że spokojnie wygrałem 3 rundy.”

36 thoughts on “Mauricio ‘Shogun’ Rua vs. Dan Henderson – walka i wypowiedź Dana po walce

 1. Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Henia, dziwię się tylko dlaczego aż pięć rund? Przecież zawsze było tak, że pięć run było w walkach mistrzowskich -o pas… czyżby się coś pozmieniało i od czego to zależy? Jak pamiętam Diaz nalegał o walkę z Penem by trwała pięć rund i nie dostał…
  Wand w starym dobrym stylu zakończył walkę i zdewastował sympatycznego i fenomenalnie kopiącego Kanga swoimi morderczymi kolanami (czemu tak rzadko używanymi w UFC?)choć w zasadzie dosyć nietypowo bo w sumie cały czas Wand był na wstecznym, no ale jak już poszedł do przodu trafił i poczuł krew obudziła się dawna bestia, dawny „morderca z siekierą” czy „morderczy topór” jak kto woli 😉

 2. Henderson jest fenomenem – w tym wieku przeciwko takim zawodnikom tak sie prezentować. Zaskoczyl juz mnie kolejny raz, ale mimo wszystko wieku nie da sie oszukać i kiedyś musi to być po nim widać. Z JJ będzie bardzo ciężko.

 3. Dan jest świetny, ale nie wygrał tej walki… sędzia nawet powinien przerwać walke w 5 rundzie. W trzech pierwszych rundach dwie na dla Dana jedna na remis. Dwie ostatnie to dwu punktowa przewaga Shoguna. Dla mnie oszukali go

 4. Błagam Was… Przecież ewidentnie 3 rundy wygrał Hendo i to bez gadania. W trzeciej rundzie brakowało 2-3 ciosów aby wykończyć Shoguna. Szacunek dla sędziego, że nie przerwał tej „Historycznej walki”.Shogun wykazał się ogromnym duchem walki ale walka wygrana przez Hendo 3-2.

 5. Myślę, że Dan wygrał 2 rundy, 1 na remis, a 4 i 5 zdecydowana dominacja Shoguna. Up —> wcale nie proste, bo nawet jeżeli Dan wygrał pierwsze 3 rundy 10:9 to Shogun wygrał dwie ostatnie 10:8. Czyli 47:46 dla Shoguna = teraz jest proste …

 6. szacun dla hendo, masakra ze tak sie zaprezentowal ale uważam werdykt za krzywdzący shoguna, 4 i 5 runda na bank dla shoguna i to 10-8, pierwsze 3 rundy wyrównane ale chyba jednak na korzyść hendo, nie więcej niż 10-9, jedna runda wydawała mi się remisowa, powinien wygrac shogun, ostatecznie i remis nie byłby krzywdzący dla żadnego z nich. Nie widzę inaczej niż rewanż pomiędzy tymi panami. Wand piękne kolana, podbijam, dlaczego tak rzadko można zobaczyć takie kolana rodem z PRIDE? pokładam nadzieje w kolanach reema, oby mnie nie zawiódł, bo ostatnio nimi się nie popisywał.

 7. trolololo: !
  haha wez idz sie utop albo kup okulary jak mozna tak pisac ja sie pytam

  Pisać można z klasą, nie ubliżając nikomu. Tak.

  Zauważ, że wiele ciosów hendo nie dochodziło do celu, shogun mial szczelną gardę, zaliczał też obalenia, idąc Twoim tokiem jeśli pierwsze trzy rundy nie były wyrównane to jakie według Ciebie były rundy czwarta i piąta?

 8. funavi:
  Pisać można z klasą, nie ubliżając nikomu. Tak.Zauważ, że wiele ciosów hendo nie dochodziło do celu, shogun mial szczelną gardę, zaliczał też obalenia, idąc Twoim tokiem jeśli pierwsze trzy rundy nie były wyrównane to jakie według Ciebie były rundy czwarta i piąta?

  uważam tak samo jak wiekszosc która ogladała tę walke czyli: 1 2 3 runda = Hendo, 4 5 = Rua, i zasluzone zwycieztwo tego pierwszego proste.

 9. Sędziowie prawdopodobnie dali jedną rundę remisową i stąd taki wynik. Remis byłby sprawiedliwszy bo obaj dali kapitalną walkę. Odporność Shoguna niesamowita. Jeśli jednak miałbym na siłę wybrać zwycięzcę to jednak Hendo za 3 pierwsze rundy.

 10. ktos napisal gdyby byly 3 rundy gdybac sobie mozna kontrakt byl na 5 nieistotne w ktorej rua zaczalby odrabiac straty jezeleli by go znokautowal np w 5 gdybajac jak niektorzy ,a pisanie ze hendo nie ma szans z jj ,o machidzie pisano tez ,ze jest nie do pokonania do walk z rua i tak bedzie z jj i nie bedzie juz pozniej taki straszny .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *