Feijao: „Anderson wyeliminuje Okami’ego na UFC Rio”

(fot. tatame.com)

Były mistrz wagi półciężkiej Strikeforce, Rafael „Faijao” Cavalcante został w swojej ostatniej walce znokautowany przez Dana Hendersona, tracąc tym samym pas w pierwszej walce w jego obronie. Po porażce, Brazylijczyk pozostaje spokojny o swoje treningi i zastanawia się jak będzie wyglądała przyszłość po zakupie Strikeforce przez UFC.

Na czacie, którego fragment można przeczytać poniżej, Rafael mówi o przyszłości, swoim powrocie, analizuje prawdopodobną walkę między Fedorem Emelianenko a Danem Hendersonem, komplementuje Jona Jonesa oraz gwarantuje, że Okami zostanie wyeliminowany przez Andersona Silve na UFC Rio.

Strikeforce zostało wykupione przez UFC, co zmieni się dla Ciebie?

Teraz nic się nie zmieni dokąd Strikeforce będzie miało kontrakt z TV, tego typu sprawy nie kończą się z dnia na dzień i jeszcze to trochę potrwa. Uważam, że za dwa lata stanie się to samo co było z WEC. Zawodnicy będą walczyć ze sobą. Jako zawodnik, lubię wyzwania i jest to dla mnie interesujące. Będzie sporo twardych zawodników do konfrontacji ze mną więc to świetna sprawa.

Dan Henderson będzie walczył prawdopodobnie z Fedorem Emelianenko w systemie walki catchweight. Jaki widzisz wynik tej konfrontacji?

Musimy poczekać i zobaczyć, ponieważ już wielu zawodników schodziło z wagi ciężkiej do półciężkiej i nie wyglądało to najlepiej. Weźmy na przykład Brandona Vere, zszedł do niższej kategorii i jest teraz kompletnie innym zawodnikiem. Musimy zobaczyć jak Fedor będzie się odnajdował w nowej kategorii. Jest szybki w swojej wadze, ale w naszej kategorii jest taki jak my wszyscy. Sądzę więc, że musimy poczekać aby zobaczyć jak będzie walczył w półciężkiej.

Jon Jones, mistrz w twojej wadze w UFC. Lubisz go? Myślisz, że długo będzie na szczycie, czy zostanie sprowadzony w dół jak inni?

To naprawdę trudne do przewidzenia. Myślę, że Jon Jones to twardy zawodnik, jest wszechstronny, doświadczony i zdyscyplinowany. Ale zawsze przyjdzie ktoś nowy i stara się być lepszy niż ty, więc musimy cały czas trenować i jest to rada dla tych, którzy chcą pozostać na szczycie. Jones jest twardy i inteligentny i wierzę, że zostanie na szczycie przez długi czas.

Czy fani mogą się spodziewać twojego szybkiego powrotu?

To co robie jest zawsze trudne. Mój game plan nie zmieni się zbyt wiele, ponieważ nie mogę być już bardziej agresywny. To trochę mnie niepokoi, ale ja i mój team zrobiliśmy już kilka zmian. Właściwie to nie tylko ja, lecz także ludzie którzy ze mną trenują starali się osiągnąć punkt w którym jestem obecnie. Wraz z moimi sparingpartnerami, trenerami, zrobiliśmy zmian i wrócę do następnej walki silniejszy.

Jako sparingpartner Andersona Silvy, myślisz że wyzwanie w postaci walki z Okamim bardzo go motywuje? Okami będzie motywacją dla niego czy samo to, że wystąpi na UFC Rio jest największym czynnikiem motywującym?

Z tego co wiem po treningach z nim, jego największym celem jest walka w Brazylii, więc jestem pewien że będzie zachwycony. Zawsze tego chcieliśmy. Drugim celem jest rewanż za kontrowersyjne zwycięstwo Okami’ego. Anderson do tej walki robi wszystko tak jak powinien, więc wierzę będzie to wielkie show. Jest podekscytowany tą walką. Okami zostanie wyeliminowany (śmiech).

2 thoughts on “Feijao: „Anderson wyeliminuje Okami’ego na UFC Rio”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *