Alexander Gustafsson nie jest zachwycony pojedynkiem Miocic vs Cormier na UFC 226

W mijającym tygodniu UFC ogłosiło fantastyczny pojedynek mistrzowski między czempionami wag półciężkiej i ciężkiej Danielem Cormierem i Stipe Miocicem na gali UFC 226, jednak nie wszystkim podoba się ten pomysł.

Pomysł na tę walkę pojawił się po gali UFC 220 na której obaj mistrzowie Daniel Cormier i Stipe Miocic wygrali swoje pojedynki odpowiednio z Volkanem Oezdemirem i Francisem Ngannou.

Początkowo obaj byli niezbyt chętni na tę walkę, Cormier stwierdził, że do dywizji ciężkiej wraca jego klubowy kolega Cain Velasquez i dla „DC” nie będzie miejsca w tej kategorii, a Miocic zapowiedział zrobienie sobie przerwy od MMA na pewien czas, aby spędzić czas z rodziną i żoną spodziewającej się dziecka.

Kilka dni później UFC ogłosiło ten niezwykle ciekawy pojedynek, więc najwyraźniej wszystkie strony doszły do porozumienia. Jednak nie wszystkim podoba się ten pomysł i taką osobą jest były pretendent do tytułu wagi półciężkiej Alexander Gustafsson, który przedstawił swoją opinię na Facebooku.

„Daniel Cormier ma walczy ze Stipe Miocicem? Cóż, przestań uciekać i walcz ze mną. Nawet nie myśl o tym, by walczyć z kimkolwiek innym. Byłem cicho. Miałem ciężki okres po mojej ostatniej walce, kontuzje itp., ale jestem następny w kolejce i walka z Cormierem jest moja. Chodź, zatańczmy ponownie dla fanów, UFC. „

Alexander Gustafsson nie walczył od czasu swojej wygranej walki przez nokaut na Gloverze Teixeira w maju ubiegłego roku na gali UFC Fight Night 109, ale od pewnego czasu przygotowuje się do powrotu. Ze względu na brak konkretów dotyczących przyszłości Jona Jonesa, , Gustafsson powiedział, że jedyną walką, która ma dla niego sens, jest rewanż z Danielem Cormierem. Ich pojedynek na gali UFC 192 zakończył się niejednogłośną decyzją na korzyść Daniela Cormiera, dlatego „The Mauler” tak bardzo czeka na walkę rewanżową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *