„Wejście Smoka Trailer”

Wejście Smoka Trailer”

To najnowsza propozycja artystyczna teatru Łaźnia Nowa pod kierownictwem reżysera Bartosza Szydłowskiego i scenarzysty Mariusza Pakuły. W tym niezwykle ciekawym przedsięwzięciu wezmą udział między innymi znakomici aktorzy tacy jak Jan Peszek, Błażej Peszek, nie zabraknie charyzmatycznej postaci w wykonaniu Tymona Tymańskiego (muzyk, frontman, kompozytor,aktor między innymi rola w filmie „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego) , pojawią się również mistrzowie sztuk walki !!!

Muay Thai w teatrze!!!


Za sprawą Rafała Simonidesa będziemy mogli zobaczyć elementy Muay Thai na deskach teatru, jako że polski zawodnik boksu tajskiego wystąpi w przedstawianiu Teatru Łaźnia Nowa pt. „Wejście Smoka Trailer”. Przedstawienie jest osnute wokół historii Bruce’a Lee ( artystyczne kreacje znanych aktorów Jana Peszka- w roli Bruce’a Lee oraz Błażeja Peszka w roli Brandona Lee), sztuka  nawiązuje do kultowego filmu pt. „Wejście Smoka”, dotyka psychologicznych problemów męskiej natury oraz egzystencjalnych zagadnień człowieka, nie zabraknie w niej elementów humorystycznych, ponieważ przedstawienie jest utrzymane w konwencji pastiszu ale przede wszystkim czeka nas mocne uderzenie pokazu sztuk walki!!!

Będziemy mogli doświadzyć teatralnej wersji pokazu sztuk walki w mistrzowskim wykonaniu, do swpółpracy zaproszono przedstawicieli różnych stylów walki i tak będziemy mogli zobaczyć nastepujące sztuki walki:

MUAY THAI / MUAY BORAN – choreografia i wykonanie Rafał Simonides

KUNG-FU /WU-SHU – choreografia i wykonanie Michał Adamowicz

AIKIDO- choreografia i wykonanie Marcin Adamowicz

JET KUNE DO – choreografia i wykonanie Robert Karpiński

Udało się zebrać razem utytułowanych i utalentowanych przedstawicieli sztuk walki. Rafał Simonides zaprezentuje akcje Muay Thai ale też widowiskowe elementy sztuki Muay Boran (warto przypomnieć iż stoczył w Tajlandii taki pojedynek wg pradawnych zasad i z lnianymi linami na rękach zamiast rekawic). Będziemy również mogli zobaczyć widowiskowe elementy walki z bronią w wykonaniu Krakowskiej Szkoły Wu-Shu, których występy moglismy podziwiać w jednej z edycji popularnego programu „Mam Talent”.

W ekipie jest także Robert Karpiński , jeden z nielicznych kwalifikowanych instruktorów Jet Kune Do w Polsce i człowiek znający historie Bruce’a Lee jak mało kto. Warto zaznaczyć iż uczył się sztuk walki od najlepszego przyjaciela Bruce’a Lee – Guru Dana Inosanto, jak również pozostaje w ciągłej przyjażni z córką chrzestną Bruce’a – Dianą Lee Inosanto. Wiedza Roberta Karpińskiego szybko zaowocowała i stał sie osobistym choreografem scen walki Jana Peszka jak równeż gra postać O’Harry.

 

Poniżej prezentujemy parę zdjęć z jednej z prób do przedstawienia:

 

na zdjęciu Tymon Tymański wraz z Rafałem Simonidesem. Okazuje się, że Tymon oprócz duszy artystycznej przejawia także zamiłowanie do sztuk walki i od kilkunastu lat regularnie trenuje Karate Shotokan.

 

na zdjęciu od lewej Jan Peszek , Rafał Simonides i Błażej Peszek. Pan Jan jest w bardzo dobrej formie fizycznej, a Błażej grający rolę Brandona Lee oraz Chana od lat ćwiczy amatorsko sztuki walki.

na zdjęciu Jan Peszek wraz z Robertem Karpińskim podczas treningu układu sceny walki Bruce’a Lee przeciw O’Harze

Serdecznie zapraszamy do teatru oraz do zapoznania się bliżej z ofertą przedstawienia

www.laznianowa.pl

 

One thought on “„Wejście Smoka Trailer”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *