Zdaniem Vitora Belforta MMA traci wartości sportowe i za przykład podaje Aldo i McGregora

Vitor Belfort Facebook
Vitor Belfort Facebook

Podczas konferencji „GO BIG” obecny był również Vitor Belfort, który promował swoją walkę z Danem Hendersonem, a następnie wyraził swoje rozczarowanie obecną sytuacją w MMA.

To co na konferencji dało się we znaki nie tylko Belfortowi ale również innym zaproszonym zawodnikom było zachowanie Conora McGregora, który nie był miły dla wszystkich. Były mistrz wagi półciężkiej UFC, a obecnie zawodnik wagi średniej podzielił się swoimi uwagami w mediach społecznościowych.

Belfort twierdzi, że MMA staje się coraz bardziej rozrywkowe. Vitor do którego padło tylko jedno pytanie w ciągu całej konferencji powiedział, że uważa iż McGregor nie reprezentuje prawdziwych wartości sportowych.

– Pojedynek Belfort vs Henderson 3 będzie walką legend. Nie musimy stosować trash talku aby sprzedać bilety. Zastanawiam się, czy pewnego dnia MMA będzie przypominać bardziej sport niż rozrywkę? Wydaje się, że zmierzamy w złym kierunku. Dobrym przykładem jest Jose Aldo (prawdziwy sportowiec) i Conor McGregor (trash talker). Aby zostać sportem olimpijskim musimy wnieść do niego wartości olimpijskie, a nie tylko zasady. Gdzie podział się SZACUNEK?!?! Nie chcę widzieć jak nasze dzieci będą sądziły, że aby odnieść sukces w MMA trzeba mówić bzdury zamiast okazywać innym szacunek. Prawdziwe sztuki walki nie są o tym!!! Potrzebujemy dobrego przykładu poczynając od organizacji, zawodników i kończąc na mediach i fanach. To darmowa porada!!! Też mam głos!!!

Co sądzicie o słowach Vitora Belforta? Osobiście uważam, że styl promocji i zachowanie przytoczonych przez Belforta Aldo jak i McGregora są ważnymi elementami UFC i na stałe zapisują się nie tylko w historii UFC ale również światowego MMA. Moim zdaniem jednak zachowanie McGregora może na dłuższą metę męczyć i robić się monotonne. Zgadzam się, że to jego styl i znak rozpoznawczy dzięki któremu wybija się na tle innych, ale pod tym wszystkim powinien mimo wszystko znajdować się szacunek do drugiego zawodnika.

4 thoughts on “Zdaniem Vitora Belforta MMA traci wartości sportowe i za przykład podaje Aldo i McGregora

  1. ja tam popieram Vitka , wole fighterów typu Cain , aldo itd goscie którzy nie gadaja za duzo tylko swoją klase pokazują w klatce ja rozumiem ze ona nakreca troche ludu i kasy ale jak mu Aldo zrobi z dupy jesien sredniowiecza to zobaczymy czy bedzie rechotał tym swoim jezorem na lewo i prawo ktos go musi nauczyc pokory , brawo dla zawodników ktorzy z głowoą traktują trash talk mniej mówią a wiecej robia i okazują szacunek dla tej dyscypliny i dla przeciwnika bo najwazniejszy jest duch walki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *