Zdaniem T.J. Dillashawa Jon Jones nie zasłużył na to aby być mistrzem

yellmagazine.com
yellmagazine.com

Mistrz wagi koguciej o sytuacji w dywizji półciężkiej.

Walka na UFC 187 pomiędzy Anthonym Johnsonem (19-4, 10-4 w UFC, # 1 w rankingu UFC) i Danielem Cormierem (15-1, 4-1 w UFC, #3 w rankingu UFC) wyłoni nowego mistrza kategorii -93kg po tym jak tytuł mistrzowski odebrano Jonowi Jonesowi (21-1, 15-1 w UFC). Sytuacja ta jest o tyle niecodzienna, że ktokolwiek pas zdobędzie to i tak będzie towarzyszyć temu sugestia, że prawdziwy mistrz nie został zdetronizowany. Wrażenie to będzie silniejsze jeśli pas zdobędzie zawodnik AKA, który nie tak dawno bezdyskusyjnie przegrał walkę z Jonesem.

T.J. Dillashaw (11-2, 7-2 w UFC), który zdobył tytuł pokonując Renana Barao (33-2 1 NC, 8-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) na UFC 173 zawalczył, ponieważ mistrz Dominick Cruz (20-1, 3-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) był kontuzjowany nie słyszał takich wątpliwości.

Jeśli Dominick Cruz nie może wrócić do klatki i obronić pasa to dlaczego powinien być mistrzem?

A o Jonesie mówił:

Jeśli Jon Jones nie potrafi uporządkować swojego życia aby być czysty i być profesjonalistą to nie zasługuje na to by być mistrzem. Organizacja UFC dobrze zrobiła a kto wygra będzie świetnym mistrzem.

T.J. Dillashaw stoczy kolejną walkę na UFC on FOX 16 25 lipca, jego przeciwnikiem będzie Renan Barao.

11 thoughts on “Zdaniem T.J. Dillashawa Jon Jones nie zasłużył na to aby być mistrzem

  1. Bzdura, na bycie mistrzem zasługuje ten kto jest najlepszy w danej dywizji, a nie ten kto ma uporządkowane życie. Nieważne kto teraz zdobędzie pas. Mistrzem jest JJ, a posiadacz pasa będzie tylko jakimś vice mistrzem, albo jakimś tymczasowym zastępcą mistrza.

  2. Jones jest najlepszy. Ostanią szansą był Rumble ale i tak myśle, że 8 na 10 ich starć wygrałby JJ. JJ jest tak dobry, że pokonał nawet sam siebie. Fenomen i tyle. Ten pas nie będzie miał 100 % wartośći.

  3. Ale gadacie glupoty. T.J bardzo dobrze powiedzial. I co z tego ze jest mistrzem w klatce a w zyciu prywatnym jest idiota ktory psuje wszystko i wizerunek firmy jaka jest UFC. Bycie mistrzem wiaze sie z pewnym obowiazkiem i w zyciu prywatnym i zawodowym. To , ze wyczyscil cala dywizje to nie ma nic do znaczenia. Szkoda tylko ze Rumble nie zdazyl mu dojebac zanim Jones stracil pas :(.

  4. „To , ze wyczyscil cala dywizje to nie ma nic do znaczenia.” a mi się akurat wydaje, że wartość sportowa i osiągnięcia sportowe powinny mieć jakieś znaczenie w kontekście pasa, przyznawanego najlepszemu zawodnikowi danej dywizji… Można ewentualnie zrobić drugi pas, dla najmilszego, czy też najbardziej prawego zawodnika.

  5. JJ mistrzem oktagonie był i nim pozostanie ale w życiu poza klatką okazał się tchórzem. Bones jako osoba publiczna i mistrz ufc ma fanów na cąłym świecie, dla wielu ludzi jest bohaterem,którzy chcią brać z niego przykład. Niestety jeśłi popełnia takie czyny poza klatką to nie ma prawa on istnieć jako zawodnik ufc a tym bardziej być promowany jako najlepszy na świecie. Wolę już widzieć Cormiera trzymającego pas mistrza choć wiem że Jones jest lepszy w walce to jednak ważniejsze jest to jakim człowiek się jest poza sportem.

  6. hmm jakos do Tysona sie nie dopierdalali jak miał pas mistrza a wpierdalał koks na potęge ruchał dziwki i był w pierdlu bił sie po za ringiem i tp ale co tu porównywac Dla mnie Jon Jones jest najlepszym zawodnikiem jaki kiedy kolwiek stąpał po ziemi i teraz nie przesadzam bardzo wielka szkoda i widze ze wy tez go doceniliscie jak juz go nie ma w ufc :/

  7. Luma oraz Cain w 200% popieram 🙂 Haters gonna Hate 🙂 ludzie nie lubię Jonsa, bo walił ich pupilków a teraz maja okazje żeby mu dogryźć… Drugiego takie mistrza nie będzie długo długo… Ludzie, pewnie Jones miałby być jeszcze może grzecznym ministeriatem i mieć tytuł magistra… Odebranie pasa, to tylko można zrozumieć w kwestii lekarstwa na JJ a nie kary… Jak nie dadzą mu pasa to kończę oglądać UFC i cale to MMA… On ma być przykładem w octagonie, a nie wzorem do wychowywania dzieci… Przykład maja dawać rodzice i szkolą a nie k.rwa zawodnik MMA !!!!!!!! A tlumaczenie, bo gdyby ta kobieta zginela albo co jakby potracił wiecej osob… Takim tokiem myslenia, to każdy moze byc z gory juz skazanym…. A ten caly TJ to nawet do piet nie dorasta Jonsowi !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *