Zdaniem Overeema, Ben Rothwell miał po prostu szczęście wygrywając z nim

Alistair Overeem nie wydaje się być jakoś specjalnie podłamany i wstrząśnięty ostatnią porażką z Benem Rothwellem i dodaje, że nie ucierpiał zbyt mocno w tej walce.

Pojedynek Overeem vs Rothwell odbył się we wrześniu tego roku na gali UFC Fight Night: Jacare vs Mousasi. Zwycięzcą walki był Ben Rothwell, który już w pierwszej rundzie rozprawił się z Alistairem Overeemem przez TKO. Zdaniem Holendra w tej walce Rothwell miał po prostu szczęście, ale nie znokautował i nie wyrządził krzywdy Alistairowi.

„Wolałbym walczyć jak najszybciej ponieważ wciąż jestem w rytmie, a w ostatniej walce nic mi się nie stało. Nie byłem znokautowany i nawet mimo tej porażki, jestem pewien, że wygrałbym 9 na 10 walk z Benem Rothwellem. Nawet mimo porażki nie doznałem jakichkolwiek obrażeń, więc jaki miałby być powód aby nie walczyć dalej? Biorąc pod uwagę to, co robię ze swoimi sparing-partnerami, jak ich dominuję i jak dobre mam cardio – byłem w jednej z najlepszych form w całej karierze. Chciałbym rewanżu z Rothwellem i wciąż uważam, że wygrałbym z nim łatwo 9 na 10 walk. Odnoszenie porażek, to jedna z części tego sportu. Istnieje coś takiego jak czynnik x.  Miałem to szczęście, że nigdy wcześniej nie przegrałem w ten sposób jak teraz pomimo 75 stoczonych pojedynków. Pech czasami się przydarza i w tym sporcie musisz mieć przy sobie trochę szczęścia. Ben Rothwell miał to szczęście w ostatniej walce.”

Alistair Overeem (37-14, 1 NC) od czasu przejścia do UFC w 2011 roku wygrał tylko dwie walki i trzy przegrał. „The Reem” ma jednak nadzieję wrócić na właściwy tor zwyciężając w swojej kolejnej walce na UFC on FOX 13: Dos Santos vs. Miocic, która odbędzie się 13 grudnia. Rywalem Overeema będzie jego rodak Stefan Struve.

12 thoughts on “Zdaniem Overeema, Ben Rothwell miał po prostu szczęście wygrywając z nim

  1. Panowie krótko i na temat stójka na najwyższym poziomie sama sie nie utrzyma . To co Rem miał w black czy u grega to amatorka. Nie nalezy do Golden niech nie łudzi sie że znow osiągnie szczyty swoich umiejetnosci.

  2. Dla mnie naturalny ciezki to ktos kto muiesci sie w limicie kategori ciezkiej na codzien. Czyli od 93 do 120 kg. Overeem zawsze mial wiecej niz 93 a i pewnie wiecej niz 100. Nawet jak walczyl w lhw to jego waga przekraczala 100kg. Dorobil troche masy to fakt, ale on zawsze byl ciezkim.

  3. hmm to prawda reem byl wsumie zawsze ciezki poza epizodami bo nawet walczył w sredniej jak sie nie myle ale musiał troszke zbijac zobaczymy jak to bedzie popieram go ze rothcwel miał szczescie bo na 10 walk ubił by grubasa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *