Zdaniem Javiera Mendeza zbyt dużo uwagi poświęca się nie zrobieniu wagi przez Khabiba Nurmagomedova przed UFC 209

Jeff Sherwood / sherdog.com

Główny trener American Kickboxing Academy broni swojego podopiecznego.

W przeszłości Khabib Nurmagomedov (24-0, 8-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) był zestawiany do walki z Tonym Fergusonem (23-3, 13-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) już 3-krotnie. Ostatnim razem – tuż przed UFC 209 – gdy już wydawało się, że dojdzie do tak wyczekiwanego przez fanów pojedynku, Nurmagomedov wylądował w szpitalu i walka została anulowana. Z tego powodu – a także m.in. słynnego tiramisu – Rosjanin stał się celem ataków krytyków.

W obronie zawodnika stanął Javier Mendez, jeden z jego trenerów.

Wiesz, zawodnicy ścinali zbyt dużo wagi mówiąc o tym, że to katastrofalne. To nie tak, że on nie zrobił wagi tylko dlatego, że jego przeciwnik mówił, że nie zrobi wagi i żartował z tego. On działał zgodnie z planem podczas zbijania, po prostu jego ciało go zawiodło. Jak dużo razy widziałeś zawodnika gotowego do walki i przytrafiają mu się kamienie nerkowe lub coś innego? Jest wiele rzeczy, które podczas zbijania wagi mogą powodować problemy, ale to nie było tak, że on miał nie zrobić wagi. On nic nie przekroczył, było normalnie. Z Khabibem jest tak, że on nie chciał o tym mówić i nie chce  mówić nadal.

A potem wyszedł ten tiramisu bull**itt. On nie je takich rzeczy, on nigdy nie je takich rzeczy On był z kilkoma zawodnika, którzy nie byli w trakcie przygotowań i nie walczyli tak, więc nie mogli tego jeść, ponieważ on nie mógł? To trochę głupie, nie uważasz? Zbyt wiele zrobiło się wokół czegoś, czego nie było.

Obecnie Khabib ma zaplanowaną walkę z Edsonem Barbozą (19-4, 13-4 w UFC, #4 w rankingu UFC) na UFC 219. Javier potwierdził, że Rosjaninowi proponowano także tym razem walkę z Fergusonem, ale z pewnych powodów Khabib zmierzy się z Edsonem.

Tak, to w 100% prawda, oni oferowali walkę z Tonym. Ale wiesz, gdy Tony miał walczyć o złoto mówił „obronię to, zrobię to, zrobię tamto”, ale tak naprawdę on jest zawodnikiem i ma biznesmena, który nim zarządza i oni robią dobrą robotę. Sprowadza się to do tego, że gdy dojdziesz do szczytu góry, gdzie Tony jest, chodzi o dokonywanie mądrych wyborów, które mają największy sens.

Popatrzmy prawdzie w oczy, walka z Khabibem kontra walka z Conorem, o której Dana mówił, wszyscy o tym mówili, na miejscu Tony’ego co byś zrobił? Nie będziesz walczył z kimś kto się tylko pojawił. On próbuje znaleźć się w sytuacji z Conorem, nie możesz go za to winić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *