Zdaniem Cormiera walka z Gustafssonem ma sens

Amerykanin byłby zainteresowany takim pojedynkiem.

Co łączy Daniela Cormiera (15-1, 4-1 w UFC, #3 w rankingu UFC) i Alexandra Gustafssona (16-3, 8-3 w UFC, #2 w rankingu UFC)? Obaj mają za sobą porażki z topowymi zawodnikami wagi półciężkiej, w ubiegłą sobotę Mauler został znokautowany przez Anthony’ego Johnsona (19-4, 10-4 w UFC, #1 w rankingu UFC) a Cormier kilka tygodni temu przegrał z Jonem Jonesem (21-1, 15-1 w UFC). Możliwe, że teraz Szwed i Amerykanin zawalczą ze sobą. W ostatnim odcinku MMA Hour Daniel powiedział:

On ma największe nazwisko. Obaj jesteśmy po porażce tak, więc to ma sens. Jeśli oni powiedzą: Daniel, Ty i Alexander walczycie a wygrany dostaje titleshota przeciwko Anthony’emu lub Jonowi, wtedy mówię tak.

W wyścigu o mistrzowską walkę Cormier bierze pod uwagę jeszcze innego zawodnika – Rashada Evansa (19-3-1, 14-3-1 w UFC, #4 w rankingu UFC). Jeśli Sugar zawalczy z Gustafssonem ma szansę na walkę o pas.

Póki co oficjalnie nie podano żadnych nowych pojedynków z udziałem topowych zawodników dywizji półciężkiej.

Waszem zdaniem, jakie starcia chcieliby zobaczyć fani?

17 thoughts on “Zdaniem Cormiera walka z Gustafssonem ma sens

 1. Wg mnie walka jak najbardziej ma sens.

  Obydwoje są na podobnym, wysokim poziomie, obaj cały czas mierzą w walkę o pas, obaj chcieliby dostać rewanż z Jonesem.

  I znowu największym przegranym jest Phil Davis, który może jedynie pomarzyć o walce z Jonesem bo właśnie wypadł poza ścisłą czołówkę.

 2. 3 x TAK ! Jeśli Johnson przegra z Jonesem to ja nie wiem z kim będzie walczył Jones w LHW, będzie mniejsze zainteresowanie jego walkami. Paradoksalnie Jones więcej zyska przegrywając z Johnsonem i potem remach albo po wygranej przejść do ciężkich.

 3. Kazdy mysli o kolejny rywalu Jonesa po rumble a ta walka jeszcze sie nie odbyla . Akurat Johnson potrafi z kazdym wygrac ” przegrana ” walke przez swoj atletyzm polaczony z b.dobra technika . Co z Jonem bedzie jesli Anthony go wysle do Morfeusza albo okaze sie lepszy technicznie niz sie wydawalo i podzieli wyczyn Weidmana ? Gus mial go rozwalic wg 99% forum. To nie byl lucky punch a idealna kontra co wskazuje na jego mega skille , bo gus to wytrawny striker 🙂

 4. Jesli w majuz robia walke to bedzie pieknie . Obawiam sie ,ez jak anthony wygra bedzie rewanz i moze byc 1 : 1 wtedy moze byc cyrk jak z JDS i Cainem . Ciekawi mnie starcie gus vs cormier . Nie mam tutaj faworyta , daje 50 na 50 . Jak gus utrzyma stojke to go pewnie porozbija jak Jones jesli nie bedzie trzymany pod siatka i Cormier bedzie sie bawil w brudny boks

 5. Chodziło mi np: jak teraz jest na stronie głównej:

  UFC 183 Embedded: Epizod 2

  Czy jak gdzieś jakiegoś news się znajdzie czy można dać??:)

  Dziś przypadkiem hehe news zobaczyłem, o majowym terminie walki Gibona z Antkiem. I chciałem to rzucić na głowną stronkę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *