Zdaniem Alexandra Gustafssona danie Jonowi Jonesowi titleshota będzie niesprawiedliwe

Getty images / UFC
Getty images / UFC

Mauler o sytuacji byłego mistrza wagi półciężkiej.

Zanosi się na to, że Jon Jones (22-1, 16-1 w UFC) nie poniesie znaczących konsekwencji za oblany antydopingowy test przed UFC 200 i niedługo powróci do walk o najwyższe cele. Alexander Gustafsson (17-4, 9-4 w UFC, #2 w rankingu UFC) uważa, że byłoby niesprawiedliwie gdyby Bones od razu dostał szansę walki o pas.

Danie mu titleshota nie byłoby sprawiedliwe. Nie mówię, że ja mam go dostać. Ja tylko mówię, że po tym wszystkim co się stało, nie byłoby sprawiedliwe to wobec innych zawodników, którzy pracowali i walczyli ze sobą. Tak, więc nie title shot. Dajcie mu jakąś walkę na początek i tyle.

Po zwycięstwie Anthony’ego Johnson (22-5, 13-5 w UFC, #1 w rankingu UFC) nad Gloverem Teixeirą (25-5, 8-3 w UFC, #3 w rankingu UFC) Dana White wspominał o możliwości zorganizowania walki Rumble’a z Jonem – zwycięzca tego boju miałby walczyć  o pas.  Teoria ta jednak spotkała się ze sprzeciwem Johnsona i dzierżącego pas Daniela Cormiera (18-1, 7-1 w UFC), który w programie UFC Tonight mówił:

Anthony rozmawiał ze mną i powiedział, że uważa, iż Jon nie zasługuje teraz na cokolwiek. Uważa, że nadszedł czas aby zatrzymać rozpieszczanie tego dzieciaka i nie dawać mu tego na co nie zasługuje.

Anthony i ja zostaliśmy przez niego pokrzywdzeni bardziej niż ktokolwiek inny. I nie mogę zrozumieć jak możemy zestawić kolejną walkę po UFC 200, to był czwarty raz w ciągu dwóch lat. On ma pewną robotę do wykonania. Musi zdobyć zaufanie swoich rówieśników. Jesteśmy jego rówieśnikami. Musi tam wejść, walczyć i nie ufać mu.

Pozostaje, więc pytanie: z kim zestawić Jonesa zakładając, że będzie mógł walczyć w najbliższych miesiącach?

8 thoughts on “Zdaniem Alexandra Gustafssona danie Jonowi Jonesowi titleshota będzie niesprawiedliwe

  1. ja bym to widział tak Jon Jones vs Gus i zwyciesca zawalczy o pas z wygranym Cormierem albo Anthonym którzy powinni zawalczyc teraz razem a tak apropo to co bons nie bedzie miał tego zawieszenia za oblane testy dziwne ?

  2. JJ chciał z Maulerem. Ale z Antkiem go nie widzieliśmy… wiec kto wie. To White i JJ ustala kto z kim walczy. Sa równi i równiejsi. JJ to wielki niepokonany mistrz. Moze dyktować warunki bo Dana widzi w nim ksse!! Takie zycie!! W UFC często nie ma logiki!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *