Zapowiedź nowego dokumentu – „The History of Submission Fighting”

“The History of Submission Fighting”, to najnowszy projekt ukazujący kiedy i w jakich okolicznościach narodziło się Submission Fighting oraz dobrze znane wszystkim grapplerom ADCC.

Od antycznych zapasów po Judo, Sambo, Luta Livre i Brazylijskie Jiu Jitsu. Znakomici zawodnicy i eksperci będą opowiadać o rozwoju grapplingu od jego początku powstania, po nowoczesne turnieje wśród których tym najważniejszym i najbardziej prestiżowym  jest właśnie Abu Dhabi Combat Club. ADCC powstało w 1998 roku a jego założycielem jest Szejk Tahnoon Bin Zayed Al Nahyan. Sam twórca tego turnieju przyznał, że było to bardzo trudne wyzwanie niż początkowo zakładał, jednak cały trud opłacił się i są tego efekty w postaci 10 edycji turnieju.

Kolejny turniej odbędzie się we wrześniu  2015 roku w Manaus w Brazylii i będzie to drugi raz kiedy ADCC zawita do Brazylii. Pierwszy raz ten turniej zorganizowano w kraju kawy w 2003 roku w Sao Paulo. Znamy już także pierwsze trzy super pojedynki w których wystąpią: Matt Hughes vs Renzo Gracie, Mario Sperry vs Ricardo Liborio i Andre Galvao vs Roberto ”Cyborg” Abreu.

Producentami dokumentu są Mohammed Al Hosani oraz dobrze znany Bobby Razak, który jest autorem m.in. serii „The Reem”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *