Yoel Romero przekroczył limit wagi i nie będzie mógł zdobyć tymczasowego tytułu w walce z Luke’m Rockholdem na UFC 221

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Ceremonii ważenia przed galą UFC 221 nie ominęły problemy zawodników ze zrobieniem limitu wagi i dotyczy to również bohatera walki wieczoru Yoela Romero.

Yoel Romero przy pierwszej próbie wniósł na wagę 188,30 funtów i miał dwie godziny na zbicie nadwyżki. Niestety nie udało mu się tego dokonać i przy drugiej próbie ważył 187,7, więc sporo ponad limit 185 funtów.

Jego przeciwnik Luke Rockhold po rozmowie z przedstawicielami UFC zgodził się na walkę, ale w przypadku zwycięstwa Romero, nie zdobędzie tymczasowego tytułu wagi średniej. Jeśli pojedynek wygra Rockhold, to on zdobędzie tymczasowy pas.

Rockhold nie był zadowolony z zaistniałej sytuacji i podczas  konfrontacji twarzą w twarz doszło między nim a Romero do spięcia i wymiany zdań. Rockhold stwierdził, że jest profesjonalistą w tym co robi.

Z kolei Romero powiedział, że nie zamierza się usprawiedliwiać, ponieważ jest tutaj, aby zmierzyć się z Rockholdem i dać dobrą walkę fanom. Obiecał iść do sauny i zrobić na walkę odpowiednią wagę i dodał, że wszedł w zastępstwie za Roberta Whittakera po telefonie od UFC nie wahając się.

Usprawiedliwieniem dla Romero może być to, że podjął tę walkę z tylko czterotygodniowym wyprzedzeniem, więc nie miał nawet czasu na zrobienie pełnego obozu przygotowawczego.

Pierwsza próba

Druga próba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *