Wraca temat Bena Askrena i jego dołączenia do UFC, a Joe Rogan chętnie zostałby mediatorem w tej sprawie

Fot. Louie Jabanag

Ktoś, kto nie zna relacji między Benem Askrenem a UFC może się dziwić, że taki zawodnik z czystym rekordem 18-0, 1 NC jeszcze nie walczy w największej organizacji MMA na świecie. Czyżby miało się coś zmienić w tym temacie?

Mówiąc wprost, relacje między UFC a Benem Askrenem są bardzo szorstkie, a wynika to z tego, że po odejściu Askrena z Bellatora gdzie był mistrzem wagi półśredniej, UFC nie było zbyt chętne do zakontraktowania go argumentując tę decyzję tym, że „Funky” powinien jeszcze udowodnić, że zasługuje na kontrakt. Można się tylko domyślać jak Ben mógł jeszcze bardziej udowodnić swoją wartość mając wówczas bilans walk 12-0. Askren związał się z azjatycką organizacją ONE Championship dla której stoczył siedem walk wygrywając sześć z wyjątkiem jeden zakończonej jako nierozstrzygnięta z powodu przypadkowego ciosu palcem w oko rywala. W ONE Championship Askren ponownie udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników wagi półśredniej na świecie zdobywając tytuł mistrza i broniąc go czterokrotnie.

W listopadzie ubiegłego roku, Ben Askren stoczył swoją ostatnią walkę dla ONE Championship i zapowiedział, że na razie zawiesza swoją karierę, zaznaczając, że nie odchodzi na pełną emeryturę i zostawia sobie opcję powrotu. Taką opcją powrotu według Askrena byłby super pojedynek z byłym mistrzem wag półśredniej i średniej Georgesem St-Pierre o czym mówił jakiś czas temu. Niedawno, Askren stwierdził nawet, że do tej walki miałoby dojść w drugiej połowie 2019 roku.

Tym, który chciałby zobaczyć Bena Askrena rywalizującego w Oktagonie jest komentator UFC Joe Rogan, który rozmawiał na temat Bena w swoim ostatnim podcaście i stwierdził, że mógłby być mediatorem w negocjacjach między Askrenem i UFC.

„Rozmawiałem w przeszłości z Daną White’em o podpisaniu kontraktu z Askrenem. Myślę, że gdyby Ben i on usiedli do rozmowy i mógłbym w tym uczestniczyć, może mógłbym pomóc. Zrobiłbym to. Byłbym w 100% gotowy to zrobić.

Dla mnie to oczywista sprawa. Chcesz oglądać walki najlepszych z najlepszymi, a on byłby w stanie zrobić dziwne i po***one rzeczy innym ludziom. Jest zaj**iście elokwentnym, super inteligentnym, wspaniałym gościem. Być może g**no wiem, o co chodzi w promocji, mogę się mylić. Mogę być po prostu zwykłym purystą, który chcę oglądać jak najlepszy walczy z najlepszym tak bardzo, że mam wy***ne na to, jak to wygląda.”

Słowa Joe Rogana pojawiły się dzisiaj na Twitterze FOX Sports UFC z zapytaniem do fanów, czy chcieliby zobaczyć Bena Askrena w Oktagonie UFC.

Na ten wpis zareagował z kolei sam Ben Askren, który wydaje się być zaskoczony, że na Twitterze powiązanym z UFC pojawiło się pytanie dotyczące jego potencjalnej walki w organizacji.

„Wow, dziwne, że UFC on FOX napisało o mnie, być może wiedzą o czymś, czego ja nie wiem…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *