Według ostatnich doniesień, walka Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal 2 jest bliska finalizacji

Pojawiły się informacje o tym, że zapowiadany i szeroko komentowany pojedynek rewanżowy w wadze półśredniej między mistrzem Kamaru Usmanem a Jorge Masvidalem jest „bardzo blisko” finalizacji.

Po tym jak Kamaru Usman zwyciężył przez TKO w trzeciej rundzie nad Gilbertem Burnsem w obronie tytułu w wadze półśredniej na UFC 258, wyzwał Jorge Masvidala do kolejnego pojedynku. Mimo, że to on wyraźnie wygrał walkę na UFC 251, Usman nie był zadowolony, że nie udało mu się skończyć rywala przed czasem, a dodatkowo mówiło się o tym, że „Gamebred” wziął walkę z zaledwie sześciodniowym wyprzedzeniem.

„Miał przygotowaną wymówkę” – powiedział Usman dziennikarzom podczas konferencji po gali. „To jedyny powód, dla którego wziął tę walkę. Próbowaliśmy zrobić tę walkę dwa razy wcześniej; on powiedział nie … On ciągle mówi nie. Jedynym powodem, dla którego wziął tę walkę na „Fight Island” jest to, że była już gotowa wymówka. Trenował przez cały czas, ale powiedział: „Och, miałem tylko sześć dni do walki, więc dlatego tak wyszło”. Cóż, zgadnij co? Dam ci przejść cały obóz treningowy, i tym razem go zatrzymam przed czasem. Obiecuję ci to.

Dlatego byłem rozczarowany sobą w tej ostatniej walce, bo wiem, że mogę go skończyć. Ale w tych wszystkich okolicznościach, które miały miejsce, po prostu wyszedłem tam i zdominowałem go od początku do końca. Więc tym razem go skończę, jeśli będzie chciał podjąć walkę, ale gwarantuję ci, że nie będzie chciał. Będzie siedział cicho.”

Od czasu rzucenia wyzwania, ta dwójka była podobno brana pod uwagę jako trenerzy TUF-a. Jednak niedawno Kamaru Usman powiedział, że nie jest już tak hojny w dawaniu Masvidalowi rewanżu. Zamiast tego powiedział, że każdy może go dostać, ale wygląda na to, że rewanż jest bliski realizacji, o czym poinformował Ariel Helwani z ESPN.

„Ta walka nie jest martwa. Szczerze mówiąc, byłbym zszokowany, gdyby ta walka (pomiędzy Usmanem i Masvidalem) nie doszła do skutku. Są całkiem blisko (finalizacji) z tego co mi powiedziano.”

Pomimo tego, że walka już raz się odbyła, rewanż Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal prawdopodobnie znów zrobi duży szum i dobrze się sprzeda. Jest to walka, która ma sens, ponieważ nie ma obecnie jednego wyraźnego pretendenta numer jeden w wadze półśredniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *