Wanderlei Silva vs. Chris Leben w kwietniu?

(cagepotato.com)

Wanderlei Silva jest przekonany, że jego kolejnym przeciwnikiem będzie Chris Leben, a walka odbędzie się w kwietniu w Toronto. Powiedział tak w wyiadzie dla Fighters Only, gdy zapytano go o powrót do Octagonu:

„Myślę, że chcę walczyć w kwietniu w Kanadzie, w Toronto. Z Chrisem Lebenem. Jest mojej postury, agresywny i idzie do przodu. To będzie interesująca walka.”

Walka jeszcze nie jest oficjalnie potwierdzona, bo najpierw Silva musi wyleczyć swoje naderwane więzadło ACL (tej kontuzji nabawił się przygotowując się do walki z Yoshihiro Akiyama na UFC 120), a Leben musi rozwiązać sprawę prowadzenia auta pod wpływem środków odurzających. Sam Wand mówi, że jego kontuzja jest już praktycznie wyleczona i że może już zacząć trenować.

„Miałem tylko jedną operację, ale kiedyś operowali mi też drugie kolano. Czuję się dobrze, zacząłem już rehabilitację. Zerwałem więzadło ACL, to paskudna kontuzja, ale teraz jest już ok.”

Leben będzie miał pierwszą rozprawę w sądzie w listopadzie, aby odpowiedzieć na zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu. Raz już został aresztowany za podobny incydent, w kwietniu 2008 – skazano go wtedy na 35 dni więzienia. Spowodowało to przełożenie jego walki z Michaelem Bispingiem z UFC 85 na UFC 89. Teraz, Leben ma stoczyć walkę na UFC 125 w styczniu, z Briannem Stannem. Ale UFC chyba szuka alternatyw, w razie gdyby jego odsiadka się przedłużyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *