Walka Leon Edwards vs. Khamzat Chimaev zestawiona po raz trzeci na gali UFC zaplanowanej na 13 marca

Fot. UFC

Wyczekiwana walka w wadze półśredniej pomiędzy Leonem Edwardsem a Khamzatem Chimaevem została ponownie przełożona, tym razem będzie głównym pojedynkiem gali UFC zaplanowanej na 13 marca.

O nowej dacie tego starcia poinformował serwis MMA Junkie, który otrzymał informację bezpośrednio od prezydenta UFC Dany White’a.

Edwards i Chimaev byli już dwukrotnie zestawiani do pojedynku, ale walki były odwoływane. Pierwszy mieli się zmierzyć 19 grudnia w Las Vegas, ale walkę odwołano z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u Edwardsa.

Organizacja przesunęła pojedynek na 20 stycznia na galę UFC on ESPN 20 na Fight Island w Abu Zabi. Niestety, tym razem Chimaev został zmuszony do wycofania się z pojedynku ze względu na komplikacje wynikające z wcześniejszej infekcji po COVID-19. Teraz walką wieczoru tej gali będzie pojedynek między Michaelem Chiesą i Neilem Magny.

Pomimo dwóch nieudanych prób zestawienia walki Edwards vs. Chimaev, Dana White nie ukrywał, że zamierza podjąć trzecią próbę zarezerwowania pojedynku.

„To jest walka do zrobienia”, powiedział niedawno White w rozmowie z ESPN. „Uwielbiam tę walkę. Obydwaj już się na nią zgodzili, więc wymyślimy coś. Zorganizujemy to tak szybko, jak tylko będziemy mogli. Chcę się tylko upewnić, że obaj są zdrowi, obaj mieli COVID”.

Niepokonany Chimaev ma za sobą trzy wygrane w UFC i wszystkie przed czasem. Szwed pochodzenia czeczeńskiego zyskał ogromne zainteresowanie po tych walkach, chociaż nie brakuje opinii, że nie stoczył jeszcze walki z solidnym rywalem z rankingu i nie zasługuje jeszcze na pojedynek z wysoko zestawianym Edwardsem. Teraz „Borz” będzie miał więc okazje udowodnić, czy zasługuje na większe uznanie.

Leon Edwards jest jednym z najlepszych zawodników dywizji półśredniej na świecie i obecnie zajmuje 3. miejsce w oficjalnym rankingu. Ponadto posiada kapitalną serię ośmiu zwycięstw z rzędu.

Aktualna karta walk gali UFC Fight Night:

170 lbs.: Leon Edwards vs. Khamzat Chimaev
265 lbs.: Ciryl Gane vs. Jairzinho Rozenstruik
135 lbs.: Davey Grant vs. Jonathan Martinez
135 lbs.: Ray Rodriguez vs. TBD
170 lbs.: Jason Witt vs. Matthew Semelsberger
115 lbs.: Jinh Yu Frey vs. Gloria de Paula

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *