W planach UFC walka Jorge Masvidal vs Nate Diaz 2 o pas BMF

profimedia.cz

Pas „BMF” ponownie będzie trofeum do zdobycia. Szef UFC Dana White poinformował, że w planach organizacji jest zestawienie rewanżu między posiadaczem pasa Jorge Masvidalem a Nate’em Diazem na grudzień lub styczeń.

We wtorek wieczorem, prezydent UFC Dana White potwierdził plany dotyczące tej walki na konferencji prasowej po Dana White’s Contender Series 31 w UFC Apex.

Według White’a, posiadacz pasa „BMF”, Jorge Masvidal (35-14 MMA, 14-8 UFC), jest zainteresowany obroną tytułu w walce z Nate’em Diazem (20-12 MMA, 18-11 UFC) gdyby pojedynek doszedł do skutku.

„Masvidal chce go bronić go przed Diazem. Oni byli pierwszymi dwoma, którzy o to walczyli. Wiesz o co mi chodzi? To oni o to walczyli. On chce znowu postawić na szali ten pas w walce przeciwko Nate’owi.”

Kiedy zapytano White’a o to, czy walkę o pas „BMF” będzie głównym pojedynkiem wieczoru, szef UFC potwierdził to. Wcześniej odrzucał pomysł zestawienia kolejnej walki o ten pas, mówiąc, że to była jednorazowa walka, ale teraz jest otwarty na kolejny pojedynek.

Pierwsza walka pomiędzy Masvidalem i Diazem miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku w Madison Square Garden w Nowym Jorku. W walce wieczoru UFC 244, Masvidal pokonał Diaza przez TKO po zatrzymaniu walki przez lekarza z powodu rozcięcia po zakończeniu trzeciej rundy. Zatrzymanie było kontrowersyjne dla wielu ekspertów i fanów, którzy twierdzili, że rany na twarzy Diaza nie były na tyle poważne, aby uzasadniać zatrzymanie pojedynku.

Jorge Masvidal stoczył od listopada jedną walkę przegrywając przez jednogłośną decyzję z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem. Nate Diaz, który od 2016 roku walczył tylko dwa razy, nie powrócił do akcji po porażce z Masvidalem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *