Urijah Faber o potencjalnym pojedynku GSP vs. Diaz

(foto: bloodyelbow.com)

Pojedynek pomiędzy Georgesem St. Pierrem, a Nickiem Diazem staje się coraz częstszym tematem rozmów. Bez wątpienia jest to pojedynek, który z wielką chęcią obejrzałoby wielu fanów MMA. Aktualni zawodnicy UFC też mają coś do powiedzenia na ten temat. Poniżej wypowiedź Urijah Fabera, byłego mistrza wagi piórkowej WEC, na temat tego zestawienia. Na kogo stawia Faber? Sprawdźcie sami.

„Stawiam na Nicka Diaza w tej walce, tylko dlatego, że nie widzę GSP nokautującego Diaza. Diaz nigdy nie był znokautowany, a GSP kładzie nacisk na zapasy. Po oglądaniu walk Diaza muszę przyznać, że jest bardzo, ale to bardzo zwodniczy i potrafi nakładać taki nacisk na przeciwników, że szybko się męczą. To jest ciągły nacisk, ciągłe przytłaczanie przeciwnika. Do tego sposób w jaki uderza przeciwników, bez przerwy, ich wykańcza.”

18 thoughts on “Urijah Faber o potencjalnym pojedynku GSP vs. Diaz

  1. Ostatnie walki były dla niego dobre, dla nas słabe.Ale może będzie ciekawie.Ja stawiam na GSP ale nie przez jakiś cios w stójce, ale przez uderzenia w parterze(choć jest możliwość, że nie będzie z nim schodził do parteru aby nie narazić się na jakieś poddanie).No i jest jeszcze jedna opcja-może być podobnie jak z Shildsem.

  2. Diaz w walce GSP będzie młócił powietrze…ludzie z kim Diaz wygrał w Strikeforce??? z Daleyem którego pokonał Kosh, ten sam Kosh zdemolowany 2 razy przez GSP…rozumiem że styl walki GSP nie podoba się wszystkim, ale ostatnia walka z Shieldsem pokazała różnicę między UFC, a Strikeforce…ta różnica byłaby jeszcze bardziej widoczna gdyby nie kontuzja oka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *