Uno i Linhares zwolnieni z UFC

Caol Uno (25-13-5) i Lucio Linhares (13-6) zostali kolejnymi ofiarami braku wyników w UFC. Obaj zawodnicy przegrali swoje walki na 21-ym UFN’ie odpowiednio z Gleisonem Tibau (Uno) i Yushinem Okami (Linhares).

Trzydziestopięcioletniego Japończyka uznaje (uznawało) się za jednego z najbardziej popularnych zawodników Kraju Wiśni walczących w Ameryce Północnej. Jego powrót do octagonu w połowie zeszłego roku miał być jednym z ważnych kroków w kierunku ekspansji UFC do Azji. Dinozaur MMA nie spełnił jednak oczekiwań oficjeli Zuffy, przegrywając dwie i remisując jedną z trzech stoczonych w ostatnich miesiącach walk. W latach 2002 – 2003 Uno brał udział w turnieju o wakujący pas wagi lekkiej (gale 39 i 41) w finale remisując z BJem Pennem.

Lucio Linhares to ofiara pogromcy Tomasza Drwala, Rousimara Palharesa, a także powracającego do czołówki wagi średniej Yushina Okami. Dwie przegrane walki wystarczyły, aby UFC rozwiązało kontrakt z Brazylijczykiem. Wcześniej Spartan walczył na galach M-1, pokonując między innymi utalentowanego Karla Amoussou. Linhares w 2005 roku stoczył także trzy walki z polskimi fajterami: wspomnianym Tomkiem Drwalem (przegrał), Robertem Joczem (wygrał) i Grzegorzem Jakubowskim (przegrał).

One thought on “Uno i Linhares zwolnieni z UFC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *