UFC w Nowym Jorku w grudniu tego roku – Dana White jest tego pewny

UFC New York

Wygląda na to, że fani MMA z Nowego Jorku wreszcie doczekają się pierwszej gali UFC w swoim mieście i to jeszcze w tym roku.

Konkretna data nie została jeszcze podana, ale Dana White powiedział, że UFC zarezerwowało już grudzień jako miesiąc w którym odbędzie się pierwsza gala tej organizacji, a jej areną będzie oczywiście Madison Square Garden.

Dana White w rozmowie z telewizją AXStv ujawnił, że będzie to koniec grudnia w MSG. Zuffa jest bardzo pewna, że będzie to rok w którym w końcu dojdzie do legalizacji MMA w stanie Nowy Jork przez Izbę Senatu.

„Słyszeliście jak mówiłem to wiele razy i powiem to jeszcze raz: Jestem przekonany, że to nastąpi w tym roku. Lorenzo, Lawrence Epstein, Mark Ratner i grono naszych ludzi pojechało tam i uczestniczyło w wielkich spotkaniach. Za każdym razem jak tam jesteśmy, jest bardzo pozytywnie.

Wszyscy tam kochają UFC i każdy chce zobaczyć to na własne oczy. Mam nadzieję, że dzięki ostatnim wydarzeniom, które miały niedawno miejsce, uda się zorganizować to na czas. Można było ostatnio przeczytać w gazetach o pewnym gościu przez którego MMA było z powodzeniem banowane w Nowym Jorku.”

Dana White nawiązał do spikera Zgromadzenia Stanowego – Sheldona Silvera, którego aresztowano pod zarzutem korupcji. Silver był przez wielu postrzegany jako główna osoba blokująca legalizację MMA w stanie i White nie kryje swojej niechęci:

„Wszystko było blokowane przez niego, a teraz on ma większe problemy niż UFC. Mam nadzieję, że teraz przez to przejdziemy.”

Jak bardzo UFC jest pewne dopięcia tej sprawy po usunięciu Silvera?

„Jesteśmy bardzo pewni. Chcecie wiedzieć jak bardzo jestem pewien? Mamy już ustaloną datę. Oto jak jesteśmy pewni.

Nie chcę wyjść na zarozumiałego, ale gdyby nie było pewności, nie mielibyśmy też ustalonej daty.

Wyobraź sobie, że będziemy mogli zorganizować to w tym roku. Już mamy wspaniały rok oraz najlepszy rok w historii firmy. Jeśli wszystko, tak jak powiedziałem wcześniej, będzie się razem trzymać (zawodnicy będą zdrowi, walki pozostaną na miejscu), to będziemy mieć niewiarygodnie udany rok. To byłoby wspaniałe ukoronowanie roku.”

Jak widać teraz wszystko znakomicie się układa i możemy spodziewać się, że ten rok także przejdzie do historii UFC oraz światowego MMA.

3 thoughts on “UFC w Nowym Jorku w grudniu tego roku – Dana White jest tego pewny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *